HaberlerKripto Para Haberleri

ABD Senatörü, Hazine Bakanı Yellen’i Dolandırıcılıklara Karşı Harekete Geçmeye Çağırdı

ABD Senatörü Rick Scott, geçtiğimiz yıl kripto para dolandırıcılığının %1.000 arttığını ve tüketicilere en az 80 milyon dolara mal olduğunu söyledi.

ABD Senatörü Rick Scott, geçen sene dolandırıcılık vakalarının %1.000 arttığını söyledi ve Hazine Bakanı Janet Yellen‘ı harekete geçmeye çağırdı.

Senatör, Janet Yellen’e yazdığı mektupta, “Bu, düzenlenmemiş bir endüstri ve kripto para birimini çevreleyen endişe verici miktarda suç faaliyeti harekete geçmeyi gerektiriyor” ifadelerini kullandı.

Senatör Scott, Janet Yellen’ı Kripto Para Dolandırıcılığına Karşı Uyarıyor

Senatör Rick Scott Perşembe günü Hazine Bakanı Jenet Yellen‘a kripto paralar hakkındaki dolandırıcılık endişelerini içeren bir mektup yazdı. Scott, açıklamalarına şöyle başladı:

Bugün, sıradan yatırımcıların aldığı riskler ve kripto para birimiyle ilgili dolandırıcılık için önemli potansiyel hakkında endişeyle yazıyorum.

Senatör kripto para birimlerinin değerleri düşerken dolandırıcılık raporlarının hızla arttığını söyledi. Scott, kripto para dolandırıcılığının geçen yıl %1.000 arttığını ve tüketicilere 80 milyon dolardan fazlaya mal olduğunu belirten araştırmasına atıfta bulundu .

Rick Scott Hazine Bakanı’na harekete geçmesi gerektiğini şu sözlerle ifade etti:

Bu, düzenlenmemiş bir endüstridir ve kripto para birimini çevreleyen endişe verici miktarda suç faaliyeti harekete geçmeyi gerektirir.

Senatör mektubunda, yönetimin tüketicileri ve yasal yatırımcıları artan kripto para dolandırıcılığından nasıl korumayı planladığını sordu. Bunun yanında Hazine Bakanlığının ICO’larda ve kripto para alım satımında dolandırıcılığı nasıl belirleyeceğine ve önleyeceğine dair sorular yöneltti.

Hazine bakanı Janet Yellen, yasadışı işlemlerde kripto para birimlerinin kullanımıyla ilgili endişelerini birkaç kez dile getirmişti.

Daha önce, kripto para biriminin esas olarak yasadışı finansman için kullanıldığını ve kripto para birimleri için etkili bir düzenleyici çerçeve oluşturmak için diğer federal düzenleyicilerle birlikte çalışmaya söz verdiğini belirtti.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu