Harmony, Bored Ape Yacht Club NFT Passport’u Piyasaya Sürdüğünü Duyurdu

Harmony, Bored Ape Yacht Club NFT Passport’u Piyasaya Sürdüğünü Duyurdu

Cuma günü, Ethereum ağında çalışan, iki saniyelik işlem kesinliğine ve Ethereum’dan bin kat daha düşük ücretlere sahip olan blok zinciri platformu Harmony, Bored Ape Yacht Club Passport‘un piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Pasaport, kullanıcıların Ape kanıtlarını, Harmony blok zinciri üzerine inşa edilmiş ve aylık 120.000’den fazla aktif kullanıcısı olan bir oyna-kazan oyunu olan DeFi Kingdoms‘a aktarmalarını sağlıyor. İlk aşamalarında, Ape sahipleri MetaMask cüzdanlarını DeFi Kingdoms’a bağladıklarında, oyundaki varlıklarını birden fazla blok zincirinde doğrulayabilecek ve gösterebilecekler.

Zincirler arası teknolojinin emekleme dönemi, bu yıl şimdiye kadarki en büyük merkezi olmayan finans hackinin gösterdiği gibi, zincirler arasında köprü kurarken fonların risk altında olabileceği anlamına geliyor. Ancak, geliştiricilerinin belirttiği gibi, Harmony’s Passport varlıkları hareket ettirmez; bunun yerine, birden fazla blok zincirinde varlık sahipliğini kanıtlayarak baştan sona özgünlüklerini garanti eder. Çapraz zincir köprüsü Horizon, şu anda Harmony, Ethereum, BNB Chain ve diğer üç blok zinciri arasında birlikte çalışabilirliği desteklemektedir.

Harmony‘de bir ekip üyesi olan Leo Chen şunları söyledi:

“Tüm NFT sahiplerine NFT’lerini göstermeleri ve Metaverse’e katılmaları için daha fazla fayda ve seçenek sunmak istedik. Bored Ape Yacht Club sahipleri ilk tercihlerdir. Zincirler arası kimlik, varlıklarını riske atmadan bunu yapmanın güvenli ve kolay bir yolunu sunuyor.”

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Cynthia Lummis: Federal Rezerv Gelecekte Bilançosuna Bitcoin (BTC) Eklemeli

Benzer bir jestle, geçen ay Twitter, ücretli abonelerinin NFT eşyalarını profil resimleri olarak göstermelerine izin vererek, takas edilemez token kampanyasını başlattı. Bununla birlikte, özelliğin teknik işlevleri test aşamasında olmakla birlikte, yalnızca Ethereum tabanlı NFT’ler kullanıma uygun ve zincirler arası işlevler için henüz destek yok.