Hafta Sonu Bu 6 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar!

Hafta Sonu Bu 6 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar!

Kripto para alanı olarak bir haftanın daha sonuna geliyoruz. Fakat Bitcoin ve altcoin projelerinden oluşan kripto para alanı hafta sonu da durmuyor. Bu yazımızda, hafta sonu boyunca yaşanacak gelişmeleri aktaracağız. Kelam konusu gelişmeler ortasında listeleme, soru yanıt aktiflikleri üzere unsurlar var. İşte detaylar…

Hafta sonu bu altcoin projeleri için önemli

  • BKEX, Fable Of The Dragon’ı (TYRANT), USDT çifti ile bugün, TSİ 11’de listeliyor.
  • Verus Coin (VRSC), Verus ödül halving’ini bugün gerçekleştirecek. Blok başına düşen ödül ölçüsü 12 VRSC’den 6 VRSC’ye inecek.
  • Persistence (XPRT), Cosmos (ATOM); Bangalore’da bir buluşma düzenleyecek.
  • XT.COM, FWC Community Token’ı (FWC) USDT çifti ile TSİ 13’te listeliyor.
  • Flux (FLUX), Youtube üzerinden soru karşılık aktifliğini TSİ 16’da listeliyor.
  • MEXC Küresel, yarın, Fable Of The Dragon’ı (TYRANT) USDT çifti ile TSİ 11’de listeliyor.

Piyasada son durum nedir?

Altcoinler, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’ın tutuklandığı bir haftada hafif düşüş yaşadı. Ayrıyeten, öngörülebilir gelecekte faiz oranlarını artırması olası bir FED de durumu etkiliyor. Bunun dışında coin’ler, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere muhasebe şirketi Mazars’ın kripto şirketlerini denetlemeyeceğini söylemesiyle etkilendi.  Binance’in BNB’si, AAVE, ATOM, LTC ve DOGE, dün akşam saatlerinde neredeyse yüzde 10 düştü. Bitcoin de yüzde 4,4 düşüşle daha düşüktü.

Kripto para fiyatlarındaki düşüş, kripto ve klasik piyasalar için epey ağır bir haftanın akabinde geldi. Pazartesi günü, iflas etmiş FTX borsasının eski CEO’su Sam Bankman-Fried, Bahamalar’da tutuklandı ve çeşitli ABD kurumları tarafından bir yığın suçlamayla karşı karşıya kaldı. Çarşamba günü, ABD FED beklendiği üzere faiz oranlarını yükseltti, lakin ileride daha fazla problem olacağını açıkça belirtti.

Son olarak, dün, muhasebe firması Mazars, Binance, KuCoin ve Crypto.com üzere borsalar için açıklama yaptı. için rezerv delili raporları da dahil olmak üzere kripto borsa müşterileri için tüm çalışmaları süreksiz olarak durdurduğunu söyledi.

Kaynak: Kripto Koin