Blockchain HaberleriHaberler

Gürcistan Hükümeti Şaraplarını Dünya Çapında Tanıtmak İçin Blockchain Teknolojisini Kullanacak

Gürcistan, şaraplarını ön plana çıkarmak için blok zinciri platformu Wiv ile işbirliği yapıyor.

Gürcistan küresel şarap sahnesinde gayet iyi tanınıyor ve 8000 yıldan daha eskilere dayanan uzun bir şarap üretimi geçmişi var.

Şarap yapım tekniklerinin çoğu bin yıldır değişmeden kaldı. Üreticiler hala olgunlaşma sürecinde ahşap fıçılar yerine kveri olarak bilinen kil depolama kaplarını içeren geleneksel yöntemleri kullanıyor.

Bugün ülke yaklaşık 525 üzüm çeşidine ve 1.800‘den fazla üreticiye sahip. Bunun yanında şarap ihracatı 2019’da 94 milyon şişeye ulaştı.

Gürcü hükümeti, sektörü modernize etmek ve büyüyen küresel şarap üreticileri ve tüketicileri topluluğuyla ilişki kurmak için Wiv’i seçti.

Bu stratejik ilişki, seçilen Gürcü şaraplarının, gerçek şişelerin kendileri tarafından desteklenen NFT’lere dönüşmesini sağlayacak.

Bu NFT’ler, kökenleriyle birlikte Wiv platformunda mevcut olacak ve kullanıcıların ürüne ve üretim sürecine daha fazla güven duyarak şişeleri satın almasına imkan sağlayacak.

[affiliate_news2 id=”4164″]

Bu girişimin bir kısmı, Gürcü şarapları için Batı Avrupa menşe standartlarının belirlenmesine benzer bir kalite güvence standardı geliştirmeyi de içeriyor.

ERC-721 formatında basılan NFT’ler, bölgenin şarapçılık itibarını ve güvenilirliğini daha geniş bir küresel izleyici önünde oluşturmanın yanı sıra, platform aracılığıyla Gürcü şaraplarının daha sorunsuz ticaretini kolaylaştırmak için kullanılacak.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu