Güney Kore’nin Başkan Adayları, ülkede 2017’den beri yürürlükte olan yasaklı ICO’larla ilgileneceklerini söylediler

Güney Kore’nin Başkan Adayları, ülkede 2017’den beri yürürlükte olan yasaklı ICO’larla ilgileneceklerini söylediler

İki Güney Koreli başkan adayı, seçimleri kazandıktan sonra ülkedeki ICO yasağını gözden geçireceklerini söyledi. ICO’lar şu anda Güney Kore’de yasaklı konumda yer alıyor ve bu ülkelerde finansman yöntemini yurt içinde sürdürmek isteyenlere sert cezalar uygulanıyor.

Güney Kore’de yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimlerinin önde gelenlerinin, genç seçmenler arasında destek kazanmak amacıyla ülke içindeki ilk ICO’ların yasaklanmasını kaldırmaya çalıştıkları bildiriliyor.

Aktarılan bilgilere göre Halkın Gücü Partisi’nin muhafazakar adayı Yoon Suk yeol ve Kore Demokrat Partisi’nden Lee Jae myung, kripto fonlama yöntemine yönelik bir yasağı tersine çevirmeyi düşündüklerini söyledi.

Rakip Lee’nin arkasındaki anketlerde yetersiz kalan Yoon, Çarşamba günü, rapora göre banka sertifikalı ve lisanslı kripto borsaları tarafından denetlenirse ICO’ları onaylayacağını söyledi.

Son Realmeter anketine göre şu anda Yoon’a (%39.2) karşı lider olan (%40.9) Lee , yerel borsalarla bir toplantı sırasında ICO’ların durumunu gözden geçireceğini söyledi. Lee ayrıca 6 Ocak‘ta bağışçılara NFT şeklinde makbuzlar vererek kampanyası için para toplayacağını duyurdu.

Kasım ayında, ülkenin mali düzenleyicisi FSC, Finansal Eylem Görev Gücü (FATF) tarafından sağlanan “sanal varlık” tanımına girmedikleri için NFT’leri düzenlemeyi reddetti.

Kripto, dört yıldan fazla bir süre önce ICO’ları yasaklayan bir ülkede genel seçmenler arasında önemli bir sorun olduğunu kanıtlıyor.

2017 yılında, ülkenin mali düzenleyicisi olan Finansal Hizmetler Komisyonu, ICO’lar aracılığıyla fon toplamanın kullanılmasını yasakladı ve ilgili taraflara “ sert cezalar ” uygulanacağına dair bir uyarı yayınladı.

Daha geçen ay, Güney Kore’deki milletvekilleri, artık 2023‘te yürürlüğe girecek olan dijital varlıklar üzerinde yeni bir kripto vergisini ertelemek için oy kullandı.

2022 Güney Kore cumhurbaşkanlığı seçiminin 9 Mart’ta yapılması bekleniyor ve ülkenin 1987’de doğrudan seçim demokrasisine geçmesinden bu yana sekizinci cumhurbaşkanlığı seçimi olacak.