HaberlerKripto Para Haberleri

Güney Koreli Yetkililer Tarafından 1.4 Milyar Dolarlık Yasa Dışı Kripto Para İşlemi Yapmakla Suçlanan 33 Kişi Yakalandı

Son iki ayda, Seul Merkez Gümrük İdaresi, otuz üç kişinin kripto paralarla yasa dışı bir şekilde 1,69 trilyon Güney Kore wonu (veya 1,48 milyar Dolar) üzerinde işlem yaptığını tespit etti.

Korea Times tarafından aktarılan bilgilere göre, Güney Koreli yetkililer tarafından gerçekleştirilen bir operasyonda dolandırıcılık ve kara para aklamayla suçlanan 33 kişi yakalandı .

Suçlulardan 14‘ü savcılığa sevk edildi, 15‘i ceza aldı ve dördü halen soruşturma altında. Seul gümrük ofisi konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

“Ticaret, seyahat veya eğitim masrafları kisvesi altında sanal varlık transferleri kesinlikle yasaktır. İhlal edenler cezai kovuşturmaya veya para cezasına çarptırılacaktır.”

Yapılan araştırmalara göre 812.2 milyar wonun üzerinde yasadışı döviz alış verişi yapıldı. Göndericiler, kripto para biriminde işlem yaptıktan sonra önemli miktarda fon transfer etmesi için üçüncü bir aracıya ödeme yaptı.

[affiliate_news2 id=”3669″]

Ek olarak yakın zamanda Bitcoin‘den 10 milyar sermaye kazancı elde eden Güney Koreli bir işadamı, sahte faturalı ürünler ürettiği için 12 milyar Won para cezasına çarptırılmıştı.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu