Güney Koreli Upbit, NFT Ticaret Platformunu Başlattı

Güney Koreli Upbit, NFT Ticaret Platformunu Başlattı

Upbit NFT, Drops ve Marketplace olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Drops, NFT’lerin açık artırmaya çıkarılacağı yer olarak belirtildi.

Marketplace’te ise kullanıcılar Drops’tan satın alınan veya Upbit’teki bir promosyon NFT çekiliş etkinliği aracılığıyla edinilen NFT’leri takas edebiliyorlar.

İşlem ücretinin bir kısmı NFT’nin yaratıcısına tahsis ediliyor. Upbit NFT’nin beta sürümü şu anda web sitesinde mevcut ve Dunamu yakında bir mobil sürüm yayınlamayı planlıyor.

Dunamu, güvenli ve kullanışlı bir NFT ticaret deneyimi sağlamayı hedefliyor. Bunun yanında bir ticaret platformu olarak teknolojisine ve rekabet gücüne dayalı ekosistemin genişletilmesine katkıda bulunmayı vaat ediyor.

Şirket, yakın zamanda, NFT’leri K-pop içerikleriyle birleştiren iş girişimlerini ilerletmek için K-pop ajansları HYBE – BTS’nin müzik şirketi ve JYP Entertainment ile ortaklık kurdu .

Bir başka Güney Koreli ajans olan FNC Entertainment da bu sabah, bir blockchain teknolojisi ve içerik tasarımı başlangıcı olan Pangea ile ortaklaşa olarak Moment of Artist adlı NFT koleksiyonunu duyurdu

NFT koleksiyonu, küresel hayranlar için dijital koleksiyon haline getirilmiş Koreli sanatçıların çeşitli video içeriklerini kapsıyor ve 1 Aralık’ta resmi olarak piyasaya sürülecek.  

FNC’nin kendi K-pop erkek grubu SF9, grubun son geri dönüşünü kutlayan NFT koleksiyonuna katılan ilk sanatçı olacak. Dijital koleksiyon, müzik video çekimlerinin kamera arkası görüntülerini ve grup üyelerinin el yazılarını içerecek.