HaberlerKripto Para Haberleri

Artık Güney Koreli Polisler Kripto Para Satın Alamayacak

Güney Kore Ulusal Polis Teşkilatı tarafından alınan son karara göre Güney Koreli polisler kripto para satın alamayacak

Güney Kore Ulusal Polis Teşkilatı tarafından önemli bir karar alındı. Bu karar neticesinde artık Güney Koreli polisler kripto para satın alamayacak. Bu durum tüm polis memurları için geçerli değil. Fakat riske girmemek için tüm polislerin aynı kural çerçevesinde hareket edeceği düşünülüyor.

Güney Koreli Polisler Kripto Para Hakkında Ek Açıklama Yapmak Zorunda

Teşkilat tarafından duyuru Cuma günü yapıldı. Bu duyuruya göre Güney Koreli polisler kripto para hakkında ek açıklama yapmak zorunda kalacağı belirtiliyor. Yani sahip olunan her dijital varlığa dair soruşturma gerçekleştirilecek.

Ülkenin ana kolluk kuvveti, kurallara uymama cezalarının altını çizdi. Yerel kaynaklar, Güney Kore hükümetinin yasadışı kripto işlemlerine baskı yapacağına dair geçen ay yaptığı açıklamanın sonrasında, uygulamanın hassas KNPA departmanlarına ek şeffaflık getirmeyi amaçladığını öne sürüyor .

Hükümet, piyasa fiyatlarındaki artışların kara para aklama ve dolandırıcılık risklerini artırdığını iddia ediyor. Nisan ve Haziran ayları arasında, yasadışı faaliyetleri engellemek için ekstra bir çaba gösterilecek.

Alınan önlemler, yakın zamanda çeşitli bakanlıklar, kolluk kuvvetleri ve mali düzenleyiciler arasındaki bir toplantıda tartışıldı. Önümüzdeki yaz aylarında başka hangi politikaların uygulanabileceği ise hala belirsizliğini koruyor.

Güney Korelilerin Amerikalılardan Daha Fazla Kripto Para Birimine Erişimi Var

Ülkede Japonya ve Amerika Birleşik Devletleri’nden daha fazla kripto para birimi borsası var.  Finansal Hizmetler Komisyonu , ülkenin tüm kripto borsalarının yani yaklaşık 200 platformun, düzenleyici kurumlara kayıt olmadıkları için kapatılabileceği konusunda uyardı .

Bu borsalar arasında, genellikle daha değişken para birimleri ile uğraşan daha küçük ticaret platformları bulunuyor. Güney Kore 2021 yılında önemli yaptırımlara hazırlanacak gibi görünüyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu