Güney Koreli Oyun Devi Netmarble, Kendi Kripto Para Birimini Çıkaracak

Güney Koreli Oyun Devi Netmarble, Kendi Kripto Para Birimini Çıkaracak

Güney Koreli oyun geliştiricisi Netmarble, kendi kripto para birimini çıkarma planları da dahil olmak üzere dün düzenlediği basın toplantısında kripto ve kazan-kazan (P2E) stratejilerini duyurdu.

Netmarble CEO’su Kwon Young-sik, şirketin Netmarble oyunları için önemli bir para birimi görevi görecek bir kripto tokeni çıkarmaya ve listelemeye hazırlandığını söyledi.

Güney Kore menşeili oyun şirketinin yaklaşık 10 milyar ABD doları tutarında bir piyasa değeri var. Blockchain oyunlarına ve Metaverse’e daha da derinden bakan ve hızla büyüyen yerel video oyunu geliştiricileri arasında yer almaktadır.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Cardano Ağı, SundaeSwap Lansmanı Nedeniyle Rekor Kapasitede

Netmarble, Satın Aldığı Şirketin Eski Kriptosunu Yeniden Canlandıracak

Kwon, Güney Kore menşeili oyun şirketinin geçen yılın başlarında ülkenin en büyük borsası Upbit‘ten çıkarıldığı için şirketin bu ayın başlarında satın aldığı blockchain oyun geliştiricisi ITAM Games‘in kripto para birimi olan ITAM CUBE‘yi yeniden listelemeyi hedeflediğini de sözlerine ekledi.

Oyun şirketi, kendi memleketi Güney Kore’de hizmet veremezken, P2E oyunu Everybody’s Marble: Metaworld‘ü bu yıl küresel pazara çıkarmayı hedefliyor.

Yerel düzenlemeler ülkede P2E oyunlarının piyasaya sürülmesini kısıtladığından, piyasaya çıkışı yaklaşmakta olan P2E oyunu Güney Kore’de aktif olmayacak.