HaberlerKripto Para Haberleri

Güney Kore, Vergi Kaçakçılığıyla Mücadele Etmek İçin Ek Bir Yol Arıyor

Güney Koreli mali düzenleyiciler, döviz cüzdanlarında tutulan dijital varlıkların peşinden gidiyor

Reuters tarafından aktarılan bilgilere göre, Güney Kore maliye bakanlığı kripto para vergi kaçakçılığıyla mücadele etmek için ek çözümler aramaya başladı.

Koreli düzenleyiciler, şu anda vergi makamlarının vergi kaçakçıları tarafından tutulan kripto para el koymasına izin vermeyen mevcut vergi yasalarının gözden geçirilmesini önerdi. Yeni teklife göre yetkililer, bireysel kripto para cüzdanlarında tutulan dijital varlıklara el koyabilecek.

Ana tartışma noktası ise merkezi dijital borsalardaki kripto para cüzdanlarıydı. Hükümetin açıkladığı ana hedeflerden biri, kripto para birimlerinin aktif olarak ana ödeme aracı olarak kullanıldığı yasa dışı faaliyetleri durduracak yeni vergi kanunları oluşturmak.

Bugünkü teklif, mevcut vergi sistemini gözden geçirmenin ilk adımlarından biri olarak belirtildi. Aktarılan bilgilere göre mali düzenleyici, 16 eski vergi kanunu daha yenilemek istiyor.

[affiliate_news2 id=”4343″]

Güney Kore hükümeti ayrıca, Seul dışında işçi çalıştıran şirketlere yönelik vergilerin artırılmasını ve ülkeye üretim kapasitelerini geri getiren şirketler için gelir vergilerinin düşürülmesini önerdi. Yeni vergi incelemesi, milletvekillerinden onay aldıktan sonra 3 Eylül‘e kadar meclise sunulacak.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu