Güney Koreli Kripto Firması Bu Ay 170 Milyon Dolarlık Blockchain Fonu Başlatıyor

Güney Koreli Kripto Firması Bu Ay 170 Milyon Dolarlık Blockchain Fonu Başlatıyor

Güney Koreli kripto risk sermayesi şirketi Hashed, 170 milyon dolar olduğu tahmin edilen ikinci bir blok zinciri fonu başlatacağını duyurdu.

Bloomberg’in raporuna göre, perakende yatırımcılarından Simon Seojoon Kim, Aralık 2020’de Hashed’in ilk blok zinciri fonunu başlattı. İkincisinin ay sonuna kadar gelmesi gerekiyor.

Kim, Güney Kore blok zinciri çevrelerinde iyi biliniyor ve bölgenin en iyi kripto savunucularından biri haline geldi. Servetini yalnızca kripto para birimlerinden kazanan biri olarak, varlık sınıfının faydalarını dile getirmek için oldukça iyi bir konumda denilebilir.

Şirketin ilk blok zinciri fonu, Güney Koreli Naver ve Kakao da dahil olmak üzere destekçilerle birlikte 120 milyon dolar topladı.

Hashed , 2018‘de piyasaya sürüldü. Genel yatırım felsefesinden bahseden Kim, Seul’deki bir röportajda şunları söyledi:

“En başarılı yatırım, ya fazla dikkat çekmeyen ya da olumsuz olarak görülen, temelde güçlü bir varlığı fark ettiğiniz zamandır.”

Ayrıca Kim, pazarın henüz emekleme döneminde olduğuna ve büyümek için çok daha fazla alana sahip olduğuna inanıyor. Sonuç olarak Kim, perakende yatırımcıları öngörülemezlik ve hızlı bir şekilde zengin olmaya çalışmak konusunda uyardı.

Blockchain alanına yapılan yatırım 2021‘de önemli miktarda arttı. Kim, yatırımcıların dünyadaki trendlerle uyumlu olan piyasayı öğrenmeye hevesli olduğunu dile getirdi.