Güney Koreli Gamevil, Blockchain Teknoloji Şirketini Satın Aldı

Güney Koreli Gamevil, Blockchain Teknoloji Şirketini Satın Aldı

Güney Koreli mobil oyun yazılımı geliştiricisi Gamevil, Zenaad’ı satın aldı. Zenaad, blockchain tabanlı oyunlar için bir platform olarak büyümeyi planlayan blockchain teknoloji şirketi olarak faaliyet gösteriyor.

Gamevil, mobil cihazlar için video oyunları geliştiren ve yayınlayan Kore’nin Seul kentinde ve Torrance, California’da bulunan halka açık bir şirket olarak hizmet veriyor.

Firma dün, Zenaad’ı satın alarak blockchain ekosistemini inşa etmenin son aşamasına girdiğini açıkladı. Zenaad’daki teknoloji gücü, Gamevil’in geliştirme ekibine dahil edildi.

Şirket, yeni elde ettiği blok zinciri teknik bilgisini, takas edilemez token (NFT) değişimi için e-cüzdanlar oluşturma ve HIVE için blok zinciri tabanlı bir reklam çözümü geliştirme alanında kullanacak.

Gamevil’in HIVE platformu, blok zinciri tabanlı oyunlar geliştiren şirketler için ortamı geliştirmek ve NFT’lerin uygun ticaretini kolaylaştırmak için blok zinciri tabanlı bir açık oyun platformuna geçiş yapıyor. Gamevil’in NFT değişimi 2022‘nin ilk yarısında başlayacak.

Bu arada, kullanıcıları paraya çevrilebilir NFT’lerle ödüllendiren blok zinciri tabanlı oyunlar, olası spekülatif davranışların teşvik edilmesi nedeniyle Güney Kore’de yasaklandı.

Ülkenin oyun komitesi yetkilisi geçen hafta, spekülasyonla ilgili oyun yasasında bir değişiklik yapılmadıkça yasağın kaldırılmayacağını söyledi.