Güney Kore’deki Düzenleyici Kurumlar Borsaların Sorunlarına Kulak Asmıyor

Güney Kore’deki Düzenleyici Kurumlar Borsaların Sorunlarına Kulak Asmıyor

Güney Koreli düzenleyiciler, kripto para birimi endüstrisini düzenlemek amacıyla borsalara çalışmaya devam etmeleri ve yetkililere kaydolmaları için 24 Eylül’e kadar süre verdi. Ancak borsalar bu süreyi çok kısa buldu.

Güney Kore’deki mevcut düzenlemeler, küçük kripto para borsalarının gerekli evrakları almasını ve Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (ISMS) sertifikası temin etmesini zorlaştırıyor.

Aslında, önde gelen 33 kripto borsasından hiçbirinde bankacılık sözleşmesi yoktu. Ayrıca herhangi bir kara para aklama karşıtı protokol de uygulamadılar.

Kore Fintech Derneği ve Halkın Gücü Partisi’nden milletvekili Cho Myung-hee, bugün erken saatlerde, katılımcıların yukarıda belirtilen nedenlerle son teslim tarihinin uzatılmasını tartıştığı bir forum düzenledi.

Kore Blockchain İş Geliştirme Derneği’nin (Probit CEO’su) Sanal Varlık İş Birliği Başkanı Do Hyun-soo konu hakkında şunları söyledi:

“24 Eylül’e kadar gerçek isimle hesap vermek fiziksel olarak imkansız.”

Kim Hyung-Joong gibi diğerleri de düzenleyicilerin son tarihi uzatma konusunda esneklik göstermemesi durumunda birçok borsanın kapanmasına yol açabileceğine inanıyor. Hükümet Politikası Koordinasyon Ofisi’ndeki Mali Politika Bölümü başkanı şu ifadeleri kullandı:

“Yasal gereklilikleri karşılamayan işletmelerin işlerini büyütmeleri durumunda tüketici zararının artacağı endişesini gözden kaçırmak zor.”

Borsalar hala destekleyici olmayan bankacılık ortaklarıyla uğraşırken, Finansal Hizmetler Komisyonu, borsaların yaklaşık bir yıl dört ay önce kabul edilen Özel Hüküm Yasası’na uyum sağlayamaması durumunda “ek bir altı ay daha vermenin hiçbir şeyi değiştirmeyeceğini” iddia etti.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegramgrubumuzu ve Twitterhesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri