Güney Kore Merkezli Hashed, 200 Milyon $’lık Yeni Fon Başlattı

Güney Kore Merkezli Hashed, 200 Milyon $’lık Yeni Fon Başlattı

Güney Kore merkezli bir kripto risk sermayesi şirketi olan Hashed, 200 milyon dolarlık yeni bir fon başlattı

Hashed Venture Fund II, metaverse, blockchain oyunları, NFT’ler ve DeFi‘ye odaklananlar da dahil olmak üzere Web3 girişimlerine yatırım yapacak.

Şirket, “Web3’ün güveni geri kazanma ve oyuncuların toplu olarak meta verinin nasıl tanımlanması gerektiği konusunda kritik kararlar aldığı yeni yönetişim türlerini etkinleştirme potansiyeli konusunda radikal bir şekilde iyimseriz” dedi.

Firmanın yeni fonu, ilk fonu için 120 milyon dolar topladıktan tam olarak bir yıl sonra geldi. Bu fon dYdX, Mythical Games, Republic, Chai ve NFTBank dahil olmak üzere çok sayıda girişime yatırım yaptı.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Dorsey, VC Katılımı Üzerinden Web3’ü Hedefliyor

Hashed CEO’su ve yönetici ortak Simon Seojoon Kim, The Block’a verdiği demeçte, Fon I’in tamamı 1 milyon ila 10 milyon dolar arasındaki çek olarak yatırıldı veya taahhüt edildi. Yeni fonun yatırıma başladığını ve iki yıl içinde tamamen dağıtılmasının beklendiğini söyledi.

Kripto VC’lerin yanı sıra yeni başlayanlar da hızlı bir şekilde fon topluyor. Sektörün yatırımcılardan neden yüksek ilgi gördüğü sorulduğunda Kim, blok zinciri ve kriptonun milyarlarca kullanıcıyı çekebilecek yenilikçi ürün ve hizmetlerin inşa edileceği internetin yeni nesli olacağını söyledi.

Kim, bu eğilimin yakın gelecekte devam etmesini bekliyor.

Fonu başlatmanın yanı sıra Hashed, iki üyesi Sean Hong ve Baek Kim’i ortak olarak tanıttığını duyurdu. Hong şu anda Hashed’de CFO olarak görev yapıyor ve Kim ise firmada küresel yatırımları yönetiyor.