HaberlerKripto Para Haberleri

Güney Kore’nin Dijital Para İhalesini Ground X Kazandı!

Güney Kore merkez bankası, ülkenin merkez bankası dijital para simülasyon projesinde ortak olarak Ground X'i seçti.

Ground X şirketi, Naver ve SK C&C’yi geride bırakarak CBDC ihalesini kazanan isim oldu. Ground X, blok zinciri konusunda diğer teklif sahiplerinden daha fazla deneyimi bulunuyor.

Şirket, halka açık blok zinciri projesi olan Klaytn’i işletiyor ve kendi kripto para birimi olan KLAY’a sahip. Ground X, artık Güney Kore’nin dijital para projesinde önemli bir rol oynayacak.

Yapılan açıklamalara göre CBDC simülasyon projesi iki aşamaya bölünecek. Birinci aşama, CBDC’nin ihraç, dağıtım ve geri ödeme gibi temel işlevlerinin teknik fizibilitesini test edecek.

Muhtemelen gelecek yıl gerçekleşecek olan ikinci aşama, CBDC’nin merkez bankası uygulamalarını, çevrimdışı ödemeleri, dijital varlık satın alımlarını ve daha fazlasını genişletmedeki uygulanabilirliğini deneyecek.

[affiliate_news2 id=”4160″]

Bank of Korea’nın CBDC simülasyon projesi önümüzdeki ay başlayacak ve bu projenin 10 ay sürmesi bekleniyor. Toplam bütçesi yaklaşık 4,96 milyar won (4,31 milyon ABD Doları) olarak belirtildi.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu