HaberlerKripto Para Haberleri

Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu, Yatırımcıların Korunmasına İlişkin Açıklamalar Yaptı

Ülkenin en iyi finansal düzenleyicisi, kripto para birimi kullanıcılarını dalgalanmalardan koruyamayacakları konusunda uyarıyor.

Çarşamba günü, Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu, yerli kripto para birimi yatırımcılarının revize edilmiş yasa kapsamında korunacağını duyurmuştu.

The Korea Herald’a göre, Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), sadece kayıtlı kripto borsalarında tutulan varlıkların koruma kapsamında olduğunu ifade etti.

FSC başkanı Eun Sung-soo, 2021 Kore Fintech Haftası’nda yaptığı bir konuşmada muhabirlere, dijital varlık borsaları aracılığıyla gerçekleştirilen para çekme işlemlerinin, “Raporlama ve Belirtilen Kullanım Yasası’nın” gözetimi altında olacağını söyledi.

Eun, açıklamalarının devamında şunları dile getirdi:

“Sadece gerçek banka hesaplarını benimseyen ve Kore İnternet ve Güvenlik Ajansından Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikası alan kripto borsaları başvuru için hak kazanacak”

FSC başkanı yerli yatırımcılara tüm kurallara uyan kripto para firmalarıyla ilgilenmeye çağırdı. Ek olarak kurallara uyum sağlayamayan firmaları kapatabileceği konusunda uyardı.

Eun, geçen ay Güney Kore Ulusal Meclisi’nde yapılan bir toplantıda, “Buradaki 200 kripto borsası Eylül ayına kadar kayıt altına alınmazsa kapanabilir” açıklamasında bulundu.

FSC, Kullanıcıları Kripto Pazarının Oynaklığından Koruyamaz

Ülkenin en büyük mali düzenleyicisinin başkanı, tüketicileri kripto para piyasalarının değişken doğası konusunda koruyamayacaklarına da dikkat çekti.

Eun, “Açıklamak istediğim şey, kripto para birimindeki dalgalanmanın bizim korumamızın konusu olmadığıdır” dedi.

Bunun yanında, hırsızlık, fidye ve kripto para ile ilgili diğer dolandırıcılık suçların sadece polis tarafından ele alındığını da sözlerine ekledi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu