HaberlerKripto Para Haberleri

Güney Kore Bankaları Kripto Para Borsaları ile Ortaklıklarını Genişletmekte İsteksiz

Güney Kore bankaları, kapsamlı inceleme devam ederken, yerel borsalarla olan sözleşmelerini isteksizce Eylül ayına kadar uzattılar.

Business Korea tarafından aktarılan bilgilere, Güney Kore bankaları yerel kripto para borsalarıyla sözleşmeleri yenileme konusunda isteksiz.

Geçtiğimiz haftalarda da yerel kripto para borsalarının bankalarla sözleşme yapma ve hesap açma konusunda zorluk yaşadığı bildirilmişti.

Finans kuruluşları yalnızca büyük kripto para borsaları ile anlaşma yapmaya sıcak bakıyor. Küçük ölçekli kripto para şirketleri ise bir nevi kapanmaya zorlanıyor.

Büyük kripto ticaret platformları da, yeterince güvenilir olup olmadıkları konusunda banka ortakları tarafından detaylı bir şekilde incelemeye alınıyor.

[affiliate_news2 id=”3857″]

Güney Kore’nin en büyük iki kripto para borsalarından Upbit ve Bithumb, kara para aklamayı ve yasadışı fon akışlarını önlemek için gerçek isimli hesapları ülkenin finansal istihbarat birimine bildirmeleri şartıyla mevcut ortaklıklarını 24 Eylül’e kadar uzattı.

Borsa ortaklıkları önemli karlar getirmediğinden, bankalar, içerdikleri potansiyel risklerle başa çıkma sorumluluğunu üstlenmek istemiyorlar.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu