HaberlerKripto Para Haberleri

Güney Kore Bankaları İkinci Çeyrekte Kripto Para İşlem Ücreti Gelirlerini İkiye Katladı

Shinban Bank, K bank ve NH Nonghyup Bank, dört kripto borsası ile ortaklıklardan 16.9 milyar won gelir elde etti.

Kripto borsası ortaklığı olan üç Güney Koreli bankanın 2021‘in ikinci çeyreğinde işlem ücretlerinden 14.71 milyon dolar kazandığı bildirildi.

The Korea Herald tarafından aktarılan bilgilere göre, Shinban Bank, K bank ve NH Nonghyup Bank, ikinci çeyrekte toplam 16.9 milyar Güney Kore wonu geliri açıkladı.

Güney Kore’deki “dört büyük” kripto borsası Upbit, Bithumb, Coinone ve Korbit kullanıcıların kripto para hesapları için bankalarla ortaklık kurmuştu.

Veriler, K Bank’ın Upbit ile ortaklığının, toplam gelirin %71‘inin üzerinde, 10.4 milyon dolar ile en büyük kazanca yol açtığını gösteriyor. İlk çeyrekte banka, kripto borsa ortaklığı yoluyla 5.2 milyar won kazandı.

NH Nonghyup’ın Bithumb ve Coinone ile iki yönlü ortaklığı K Bank’ın geliri kadar etkileyici değildi. Bithumb ile banka, ikinci çeyrekte yaklaşık 2,6 milyon dolar kazanç bildirdi. Coinone ise mali yıl boyunca 1,5 milyon dolar katkıda bulundu.

Shinhan Bank-Korbit ortaklığı, son çeyrekte neredeyse 0,3 milyon dolar ile en düşük kazancı bildirdi. Chang-hyun, Güney Kore pazarının yalnızca bu yıl kullanıcı hesabı sayısında beş kat artış gördüğünü vurguladı ve şunları ekledi:

“Yıl başına kıyasla, mevduat dengesi dört katına çıktı ve Bitcoin fiyatlarının son zamanlarda tekrar artmasıyla dijital para çılgınlığı henüz sona ermedi.”

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu