Güney Amerika’nın en büyük sanal gerçeklik şirketi, Shiba Inu ve diğer kriptoları kabul etmeye başladı

Güney Amerika’nın en büyük sanal gerçeklik şirketi, Shiba Inu ve diğer kriptoları kabul etmeye başladı

Shiba Inu artık BitPay aracılığıyla Kuzey ve Güney Amerika’daki en büyük sanal gerçeklik şirketi tarafından kabul ediliyor.

Aktarılan bilgilere göre Shiba Inu desteği yakın zamanda BitPay’e eklendi. Böylece BitPay’i kabul eden satıcılarda veya cüzdanından bir hediye kartının satın alınabileceği yerlerde alışveriş yapılmasına izin veriliyor.

Kuzey ve Güney Amerika’daki en büyük sanal gerçeklik şirketi VR World‘den kripto paralara dair önemli bir açıklama geldi. Şirket, BitPay ile mal ve hizmetler için kripto para ödemelerini kabul ettiğini açıkladı.

VR World, NFT alanında aktif şirketlerden biri olarak yer alıyordu. Bunun yanında Kasım ayında gerçekleştirilen NFT NYC konferansı için resmi bir After Party’ye ev sahipliği yaptı.

VR World CEO’su Leo Tsimmer, “VR World, geçen ay NFT NYC konferansı için resmi afterparty’ye ev sahipliği yaptıktan sonra, kripto para birimleri bizim için dahada netleşti” Dedi.

9 Aralık’ta kripto para ödeme hizmeti platformu BitPay, ağındaki işletmelerin artık ödemeler için Shiba Inu’yu kabul edebileceğini ve tüketicilerin BitPay Cüzdan uygulamasında SHIB satın alabileceğini, saklayabileceğini duyurdu.

Shiba Inu’nun yanı sıra, BitPay’de desteklenen diğer kripto paralar arasında Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Wrapped Bitcoin, Dogecoin, Litecoin ve beş USD ile sabitlenmiş stablecoin bulunuyor.