HaberlerKripto Para Haberleri

Güney Afrika’lı Kripto Para Borsaları Vergi Tahsilat Kurumundan Müşteri Verilerinin İstendiğini Onayladı

Güney Afrika'nın önde gelen üç kripto para borsası kısa süre önce ülkenin vergi tahsilat kurumundan müşteri verileri için bir talep aldığını doğruladı.

Güney Afrika’nın önde gelen üç kripto para borsası olan Altcointrader, Luno ve Valr kısa süre önce ülkenin vergi tahsilat kurumundan müşteri verileri için bir talep aldığını belirtti. Borsalar yaptıkları ortak açıklamada, bu talebin “Güney Afrika Vergi İdaresi Yasası’nın 46. maddesi uyarınca” yapıldığını ifade etti.

Gelecekteki Eylem için Gerekli Veriler

Vergi tahsilat kurumunun kripto para yatırımcılarının kişisel bilgilerine erişme hamlesi, “madencilik, spekülasyon ve yatırımla ilgili sakinler üzerinde vergi risk değerlendirmesi çalışmasının bir parçası olarak” nitelendirildi.

Ancak, farklı bir rapora göre , popüler borsalardan biri olan Valr, o zamandan beri vergi kurumuna endişelerini dile getiriyor. Kurucu ortağı ve CEO’su Farzam Ehsani konu hakkında şunları söyledi:

İşimizi yöneten yasa ve yönetmeliklere uymayı taahhüt ediyoruz. Müşterilerimizin verilerinin gizliliği konusundaki endişemizi ifade etmek için Sars ile görüştük ve ayrıca SARS’ın talebine uyma yükümlülüğümüz konusunda yasal tavsiye aldık.

Borsalar Taleplere Uyacaklarını Söylüyor

Benzer şekilde, Luno’nun Afrika genel müdürü Marius Reitz, şirketinin müşteri bilgisi talebine uyacağını, çünkü bunun yasal bir gereklilik olduğunu söyledi.

Düzenleyiciler tarafından talep edilen tüm bilgilerin yasal yükümlülük dahilinde olmasını sağlamak için hukuk müşaviri tutan Altcointrader’da Güney Afrika Gelir Servisi (SARS) ile işbirliği yapacağını söylüyor.

Vergi uzmanı David Lesperance, yaptığı açıklamalarda, Güney Afrikalı kripto para sahiplerini SARS yaptırım uygulamadan önce kurallara uymaya çağırdı.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu