HaberlerKripto Para Haberleri

Güney Afrika Regülatörü Kripto Para Firmasından Özür Diledi

Regülatör, Ovex kripto para firmasına uyarı yaptıktan 24 saat sonra uyarısını geri çekti.

Güney Afrika Regülatörü kripto para firması Ovex hakkında yasa dışı faaliyetler gösterdiğine dair bir uyarıda bulunmuştu. Güney Afrika’nın Finans Sektörü Davranış Otoritesi (FSCA) yaptığı uyarıdan 24 saat geçmeden firmadan özür diledi.

Güney Afrika Regülatörü kripto para firması Ovex’e dair açıklama

Ovex’e yönelik bir soruşturma bulgularının, firmanın FSCA’nın alanı dışında faaliyet gösterdiği söylendi. Açıklama şu şekilde:

Ovex tarafından sağlanan bilgilere dayanarak, Ovex’in şu anda FSCA’dan bir lisans talep etmediğinden memnunuz, çünkü ticari faaliyetleri FSCA’nın mevcut yetki alanı dışında kalıyor. Önceki medya açıklaması geri çekildi.

Regülatör’de Panik Havası Hakim

Hazırlanan bir raporda Ovex’in “hafta başında gönderilen uyarıya yanıt vermesi için şirkete zaman tanımadan yayınlandığı” belirtildi. Ovex yaptığı açıklamada şunları söyledi:

”Görünüşe göre panik yapmış olabilirler ve duyuru uygun bir işlem yapılmadan yayınlandı. Ovex her zaman% 100 uyumlu, yasal ve etik bir şekilde hareket eder, her işlemde yasal ve uygunluk bir şekilde ilerler.”

Kripto para firması ayrıca, bu sorun çözülene kadar reklam kampanyasını durdurduğunu ve FSCA’nın tam bir geri çekme kararı vermesini beklediğini dile getirdi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu