Haberler

Güne başlarken bilmeniz gereken 3 gelişme

Yazar – Liz Moyer

Investing.com – Yatırımcılar Fed’in faiz oranlarına ait bir sonraki atağından kaygı ederken teknoloji bölümü başta olmak üzere pay senetleri Salı günü bir düşüş daha kaydetti.

Fed, gelecek hafta toplanıyor. Şimdiye kadar beklenti, iktisadın yavaşladığını gösteren datalar göz önüne alındığında faiz artışlarının hızını azaltmaya başlayabileceği tarafındaydı.

Önceki dört toplantıya kıyasla yarım puan ile daha düşük bir süratte faiz artırması beklenirken son datalar, yatırımcıları faizlerin daha uzun mühlet yüksek kalması gerektiği fikrine sevk etti. Beklenenden daha güçlü gelen hizmet dataları ve geçen haftaki güçlü istihdam raporu bu söylemi pekiştirdi ve daha riskli varlıklardan kaçışı tetikledi.

Gelecek haftaki Fed kararına, Fed Lideri Jerome Powell’ın basın toplantısı eşlik edecek ve Powell, yeni yıla girerken datalara, piyasalara ve iktisada bakış açısını ortaya koyma talihi bulacak.

Yeni yıl birebir vakitte yeni bir Kongreyi de beraberinde getirecek ve son durum bugün Georgia’da yapılacak ikinci tıp seçimlerle belirlenecek. Demokratlara mecliste biraz daha geniş bir çoğunluk marjı sağlayacak ya da Cumhuriyetçilere kanunları ve adaylıkları engelleme gücü verecek olan bu seçimin sonuçlarının açıklanması biraz vakit alabilir.

Bugün piyasaları etkileyebilecek üç gelişme:

1. Brown Forman çıkar raporu

İçecek üreticisi Brown Forman’ın (NYSE:BFb) 1,08 milyar dolar üzerine 55 sent pay başına yarar (EPS) bildirmesi bekleniyor.

2. Campbell Soup çıkar raporu

Atıştırmalık ve konserve çorba üreticisi Campbell Soup Company (NYSE:CPB), 2,4 milyar dolar gelir ve 87 sent EPS paylaşabilir.

3. GameStop yarar raporu

GameStop Corp (NYSE:GME) da yararlarını bildirmeye hazırlanıyor. Analistler 1,35 milyar dolar gelir üzerine pay başına 27 sent ziyan etmiş olduğunu düşünüyor.

Kaynak: Investing TR

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu