Finans Haberleri

Gün ortasında en büyük hamleyi yapan hisse senetleri

Gün ortası ticaretinde manşetlere giren şirketlere göz atın.

Bugün ciddi düşüşler ve yükselişler yaşayan pek çok ünlü şirket oldu. Sizler için manşetlere giren ve yankı uyandıran hisse senetleri derlemesi yaptık.

Disney – Medya Devi

Disney hisse fiyatı, kazancı ve yayın yapan abone tahminleri tutmayınca % 3′ten fazla düştü. Refinitiv’e göre, Şirket 15,61 milyar dolar gelir elde ederek 15,87 milyar dolarlık tahmini gerçekleştiremedi. Disney, Disney + için abone 109 milyon abone bekliyordu fakat bu rakam 103,6 milyon ücretli aboneyle sınırlı kaldı. 

DoorDash – Gıda dağıtım

DoorDash şirketinin hisseleri, şirketin 2021 görünümünü yükselttikten sonra % 24 arttı . DoorDash, yıllık sipariş değeri tahminini, önceki aralık olan 30 milyardan 38 milyar dolara yükseldi. Şirket, tüketici talebinin beklenenden daha güçlü olduğunu söyledi.

Airbnb  – Kiralama şirketi

Airbnb hisseleri, şirketin üç aylık tahmininden daha iyi gelir bildirmesinin ardından % 3 arttı . Şirket, 714 milyon Dolar‘lık Refinitiv projeksiyonunu aşarak 887 milyon Dolar’ lık ilk çeyrek geliri bildirdi. 

Snowflake – Yazılım şirketi

Snowflake hisseleri, % 8′den fazla artış gösterdi. Goldman Sachs, dünyanın hala bulut sisteme geçişinin nispeten erken safhalarında olduğunu söyleyerek Snowflake’in gelirlerini önemli ölçüde arttırdığını dile getirdi.

Churchill Downs – Kumarhane ve oyun şirketi

Şirketin hisseleri, % 4′ten fazla arttı . Firmanın birçok bölümde büyümeye hazır olduğu ve hisse senedinin son zamanlardaki zayıflığının atlatıldığı belirtildi.

Aurora Cannabis – Kenevir şirketi

Aurora hisseleri, Kanada’daki pandemiyle ilgili kısıtlamaların etkisiyle beklenenden daha düşük mali üçüncü çeyrek gelir bildirdi. Daha sonra ise % 5′ten fazla düşüş yaşadı.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu