GRIID Blockchain.com’dan 525 Milyon$ Kredi Aldı

GRIID Blockchain.com’dan 525 Milyon$ Kredi Aldı

Kısa Notlar

  • Blockchain.com CEO’su Peter Smith, şirketin son iki yılda GRIID ile yakın işbirliği yaptığını söyledi.
  • Genel olarak, birçok madenci Çin’den çıktıktan sonra ABD kripto madenciliği için bir sıcak nokta haline geldi ve bu da Kuzey Amerika’da aşırı büyümeye yol açtı.

GRIID Madencilikte Daha da Güçlenecek

GRIID (Bitcoin madenci altyapı firması), Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Blockchain.com‘dan 525 milyon dolarlık bir kredi tesisi sağladı.

Üç yaşındaki Bitcoin kendi kendine madencilik şirketi, tesislerini inşa etmek ve ölçeklendirmek için ABD genelinde düşük maliyetli, karbonsuz enerjiye sahip tesislerin sahibi ve işletmecisidir. Blockchain.com, yaklaşık 31 milyon doğrulanmış kullanıcısı, 1 trilyon doları aşan işlemi ve 5 milyar dolardan fazla kredi oluşturmasıyla en eski kripto para birimi platformlarından biridir.

Dört yıllık vadeli kredi imkanı, GRIID’in yeteneklerini ölçeklendirmesine, ek madencilik kapasiteleri getirmesine ve mevcut “mevcut enerji üretim ortaklarından” elde ettiği 1.300 megavatlık kullanılabilir enerjiyi geliştirmesine yardımcı olacak.

Blockchain.com CEO’su Peter Smith yaptığı açıklamada, işin büyümesine yatırım yaparken sermaye sağlamak için son iki yılda GRIID ile yakın işbirliği yaptığını söyledi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Celsius Network, Bitcoin Madenciliğine 300 Milyon Dolarlık Ek Yatırım Yapacak

Genel olarak, birçok madenci Çin’den çıktıktan sonra ABD kripto madenciliği için bir sıcak nokta haline geldi ve bu da Kuzey Amerika’da aşırı büyümeye yol açtı.

Cambridge Üniversitesi‘nden alınan verilere göre, ABD, 2021 yılının Temmuz ayında ortalama %35,4’lük bir aylık hashrate payı ile bitcoin madenciliği ağlarında dünya lideri olarak Çin’i geride bıraktı.

Operasyon Direktörü Alun Williams, Blockworks‘e yaptığı açıklamada, bu ayın başlarında, yönetim altındaki 7 milyar dolarlık varlığı denetleyen yatırım yönetimi firması Horizon Kinetics‘in yeni bir madencilik şirketi kurma planlarını paylaştığını söyledi. röportaj yapmak.

Williams, “ABD, diğer ülkelerle karşılaştırdığınızda, bu işi yapmak için çok sıcak bir yer” dedi. “Sektörün kendisi burada önemli ölçüde büyüyor… ve ABD madenciliği bir endüstri olarak benimsemek ve bunun bir parçası olmak istiyor” diye ekledi.