HaberlerKripto Para Haberleri

Greenpeace ABD, Bitcoin Bağışlarını Kabul Etmeyi Bıraktı

Kripto paraların enerji tüketimi hakkındaki tartışmalar devam ederken, Greenpeace BTC bağışı almayı bıraktığını duyurdu.

Amerikan Greenpeace kolu dün Financial Times’a verdiği demeçte dünya ekolojisine dair artan endişeler nedeniyle Bitcoin bağışı almayı bıraktığını söyledi.

Greenpeace ABD sözcüsü konu hakkında şu açıklamalarda bulundu: 

“Bitcoin’i çalıştırmak için gereken enerji miktarı arttıkça, bu politika artık savunulamaz hale geldi” 

Kuruluş ilk olarak 2014 senesinde ödeme işlemcisi BitPay aracılığıyla Bitcoin bağışlarını kabul etmeye başlamıştı.

Basın duyurusu yapılan sayfa Greenpeace’in artık BTC’yi veya başka herhangi bir kripto parayı kabul etmediğini belirtiyor .

BitPay’de yer alan bağış sayfasında ki duyuru şu şekilde:

“Artık Bitcoin veya herhangi bir kripto para birimi şeklinde bağış kabul edilmiyor” 

Greenpeace’in çevrimiçi strateji direktörü Ben Kroetz, 2014 senesindeki duyurusunda “Tamamen bağımsız bir kuruluş olarak, şirketlerden veya hükümetlerden para almıyoruz ve öncelikle bireysel bağışlara güveniyoruz” dedi.

Kroetz’in açıklamalarının devamı ise şu şekildeydi:

“BitPay’in güvenilir bir üçüncü taraf Bitcoin ödeme işlemcisi olarak itibarı, Bitcoin’i kabul etmeye başlamamızı kolaylaştırdı, böylece bizi yeni pazarlara ve bağışçılara açtı.”

“Bitcoin ölmeli”

Son zamanlarda meydana gelen çevresel kaygılar yeni pazarlara ve bağışçılara maruz kalmanın faydalarından daha ağır basıyor gibi görünüyor.

Southampton Üniversitesi’nde öğretim görevlisi ve eski bir Rus Paralimpik yüzücüsü olan Larisa Yarovaya, Bitcoinin “halkın iyiliği için ölmesi gerektiğini” öne sürecek kadar ileri gitti.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu