Grayscale CEO’su, dijital USD’nin Bitcoin’e yardımcı olacağına inanıyor

Grayscale CEO’su, dijital USD’nin Bitcoin’e yardımcı olacağına inanıyor

Grayscale Investments başkanı Michael Sonnenshein, CNBC’nin Squawk Box programında yer aldığı sırada, Bitcoin’in hiçbir şekilde PayPal’ı ve diğer şirketleri piyasadan çekmeyeceğini belirtti.

Ayrıca, ABD Federal Rezervi dijital bir dolar başlatırsa bunun, Bitcoin’e ve diğer merkezi olmayan kripto para birimlerindeki yatırımcılara yardımcı olacağını ifade etti.

Squawk Box’ın sunucularından Andrew Sorkin, ABD Federal Rezervi’nin dijital bir dolar yaratması veya başka bir tür dijital varlığı benimsemesi durumunda, ödemeler için kullanılacağından PayPal gibi şirketleri mahvedebileceğini varsaydı.

Sorkin, Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein‘in bu konuda ne düşündüğünü merak etti. Sonnenshein dijital doların PayPal için hiç sorun yaratmayacağına inanıyor.

Sonnenshein, PayPal ve buna benzer şirketlerin, Bitcoin ve diğer merkezi olmayan dijital varlıkları iş modellerine zaten dahil ettiklerini ve bu nedenle dijital bir USD ortaya çıkarsa, kârlarının zarar görmeyeceğini dile getirdi.

Ayrıca, Ekim 2020’de PayPal, kullanıcılarının Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash’i tutması için kripto cüzdanları çıkarttı. Ek olarak 2021 baharında, kullanıcıların bu kriptoları 26 milyondan fazla işletmeden satın almalarını ve satmalarını sağlayacağına söz verdi.

2021 baharında ödeme devi, kullanıcılarının yakında üçüncü taraf cüzdanlarına kripto para çekmelerine izin vereceğini duyurdu.