Gravity Bridge, Ethereum’u Çoklu Zincire Getiriyor

Gravity Bridge, Ethereum’u Çoklu Zincire Getiriyor

Cosmos (ATOM)‘un kar amacı gütmeyen İsviçreli bir temsilcisi olan Interchain Vakfı, Althea tarafından inşa edilen Gravity Bridge‘in piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Gravity Bridge, Ethereum (ETH) ve Cosmos blok zincirleri arasında ERC-20 belirteçlerinin transferini sağlar. Başlangıç aşamalarında Gravity Bridge, gelecek yılın başlarında Cosmos Hub‘a geçmeden önce bağımsız bir zincir olarak çalışacak. Temel teknik özellikler, her iki zincirde değiştirilebilir token verilmesini ve Ethereum’dan Cosmos Oracles‘a desteği içerir.

Simpier, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Bu birlikte çalışabilir ekosistemde, Gravity Bridge’in yeri, tüm Cosmos zincirlerinin açık bir şekilde erişebildiği, hızlı bir şekilde güncellenmesi ve yinelenmesi amacıyla oluşturulmuş ve onunla etkileşime giren zincirlerin köprü ihtiyaçlarını kolaylaştıran temel bir altyapı parçasıdır. Açık piyasalar ve sorunsuz ticaret, herkes için likiditenin kilidini açar. Bu, Cosmos ağındaki her şeyi yükselten ve Blok Zincirlerinin İnterneti için ATOM değerini ve ekosistemini destekleyen gelecektir.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Lightning Network Nedir, Ne İşe Yarar?

Mart ayında, Cosmos ağında Blok Zincirleri Arası İletişim veya IBC protokolü başlatıldı ve dijital varlıkların farklı blok zincirleri arasında iletişimine ve aktarılmasına izin verdi. O zamandan beri, şimdi IBC’yi destekleyen 20’den fazla blok zinciri var. Cosmos ağının ana geliştiricisi Tendermint’in CEO’su Peng Zhong, “gelecek yıl Cosmos’un IBC’si aracılığıyla birbirine bağlanan yaklaşık 200 zincir” görmeyi beklediğini söyledi.