HaberlerKripto Para Haberleri

Kripto Paralara Dair Google Aramaları Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Google'da dünya çapındaki kripto para aramalarının sayısı önemli ölçüde artış gösterdi.

Kripto para birimi alanındaki son gelişmeler tüm yatırımcıların dikkatini çekti. Geçtiğimiz günlerde Google aramaları açısından Dogecoin‘in patlama yaşadığı bildirilmişti. Yapılan son araştırmalara göre kripto para birimleri genel anlamda dünyanın dört bir yanından büyük aranma hacmine ulaştı.

Google trend tarafından Twitter’da paylaşılan istatistikler, “kripto para birimi” aramalarının sayısının, tüm zamanların en yüksek seviyelerine fırladığını gösteriyor.

Kripto Para Google Aramaları

Google Trend’in Twitter sayfası, dün “kripto para birimi” için yapılan çevrimiçi aramalardaki büyük artışa dikkat çekti .

Kripto Para Google Aramaları
Kripto Para Google Aramaları

Aşağıdaki grafik, dünya çapındaki sorguların 2017/2018 zirvesini gölgede bıraktığını ve tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru ilerlediğini gösteriyor.

Dünya Çapında Kripto Para Birimi Aramaları.  Kaynak: Googe Trends
Dünya Çapında Kripto Para Birimi Aramaları. Kaynak: Googe Trends

Ek olarak, dünyanın en büyük arama motoru olan Google, kullanıcılar tarafından yapılan kripto para ile ilgili çeşitli sorgular hakkında daha fazla ayrıntı sunuyor.

En önemli artış, son zamanlarda % 850 artış gösteren “bugün kripto para birimlerinde ne oldu” aramasında gerçekleşti.

İlginç bir şekilde, sadece ABD’de “kripto paramı satmalı mıyım” aramaları geçen gün % 400 oranında fırladı. Bu, Bitcoin‘in 10.000 Dolar düştüğü ve çoğu alternatif kripto paranın daha da kötüleştiği piyasa çapındaki en büyük çöküşlerden birinin ortasında geldi .

Bunun yanında, insanlar çevre sorunlarına oldukça fazla ilgi gösteriyor. Google eğilimleri, “enerji açısından en verimli kripto para birimi” ve “çevre dostu kripto para birimi” nin patlama yaratan aramalar haline geldiğini gösterdi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu