HaberlerKripto Para Haberleri

Goldshell, Asya’da Ev Kullanımı İçin Tasarlanmış Yeni Madencilik Cihazlarını Piyasaya Sürecek

Goldshell, ev kullanımı için daha küçük ve daha sessiz olan kripto para madenciliği cihazlarını piyasaya sürüyor.

Kripto madenciliği ekipmanı üreticisi Goldshell, Asya pazarlarında özel olarak ev kullanımı için tasarlanmış yeni bir madencilik teçhizatı serisi piyasaya süreceğini duyurdu .

Kripto para madenciliği artık dünya çapında çok daha yaygın bir hale geldi. Elbette bunu evlerinde yapanlarda mevcut. Fakat elektrik maliyetleri ve cihazların yıpranması maddi açıdan pek çok olumsuzluğu beraberinde getiriyor.

Goldshell firması, ev kullanımı için özel olarak tasarlanmış cihazları ile bu olumsuzlukların üstesinden gelmeyi planlıyor.

Şirketin yeni cihazları, önceki modellerinden daha küçük ve daha sessiz olacak. Bunun yanında merkezi bir bilgisayara bağlantı gerektirmeyecek. Sadece bir ağ kablosu ve bir güç kaynağının yeterli olacağı belirtildi.

Goldshell, yeni ürünlerinde elektrik tüketiminin nispeten daha düşük olduğunu, maliyetleri ve çevresel etkileri azalttığını iddia ediyor.

Ancak şirket, makinelerin verimliliği konusunda bazı eleştirilere maruz kaldı. Kullanıcılar günlük 0,60 ABD Doları kadar düşük bir getiri karşılığında ürünün satın almaya değer olup olmadığını sordu.

Kripto madenciliği makineleri, şu anda kısmen Covid-19‘un neden olduğu küresel bir arz sıkıntısı nedeniyle uzaktan çalışma olağan hale geldiği için işlem gücü talebinde bir artışla sonuçlanan yarı iletkenler kullanıyor .

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu