Goldman Sachs’ın eski CEO’su Lloyd Blankfein Kripto Paraları Övüyor

Goldman Sachs’ın eski CEO’su Lloyd Blankfein Kripto Paraları Övüyor

Bankacılık devi Goldman Sachs’ın eski CEO’su Lloyd Blankfein, CNBC ile yaptığı son röportajda kripto para birimleri konusundaki iyimserliğini dile getirdi.

Blankfein, rasyonel kalmak istediğini iddia ederek kripto para birimleri söz konusu olduğunda şüphecilik ve pragmatizmi birleştirdiğini söylüyor:

Ve tahmin et ne oldu? O suda kesinlikle bir kürek isterdim.

67 yaşındaki yatırım bankacısı, halihazırda büyük bir ekosistem oluşturdukları göz önüne alındığında, devam eden piyasa düzeltmesine rağmen kripto para birimlerinin zaten başarısız olamayacak kadar büyük olabileceğine inanıyor.

Kripto paranın şu an için gerçekleştiğini belirtiyor ancak sektörün geleceğini tahmin etmekten kaçındı:

Çok fazla değer kaybetti, ancak buna katkıda bulunan trilyonlarca dolarlık değerin ve tüm ekosistemin etrafında büyüdüğü bir noktada.

Bugün erken saatlerde Bitcoin fiyatı, 23 Temmuz 2021’den bu yana en düşük seviye olan 32.950 $’a geriledi. Amiral gemisi kripto para birimi, Aralık ayının başından bu yana %45 ve %50’den fazla düşüşle art arda üçüncü ayını kırmızıyla bitirme yolunda ilerliyor. Kasım ayı başlarında belirlenen 69.000 dolarlık rekor seviyesinden çok uzakta. Tüm kripto para birimlerinin piyasa değeri şu sıralar 1,5 milyar dolara düştü.

Geçen Ocak ayında Blankfein, düzenleyicilerin Bitcoin’in başarısında “hiperventilasyon” yapması gerektiğini söyledi.

Ekim ayında, kripto para birimlerinin gerçekte ne kadar esnek olduğundan “etkilendiğini” söyledi.

2018’de Blankfein, 2017’deki kripto para balonu patladıktan sonra Bitcoin’i tamamen reddetmenin “kibirli” olacağını söylemişti.

Goldman Sachs, bu Ocak ayının başlarında, Bitcoin fiyatının altının “değer deposu” pazarının %20’sine ulaşması durumunda sonunda 100.000 dolara ulaşabileceğini tahmin ettiği bir rapor yayınladı.