Goldman Sachs ve Diğer Wall Street Bankaları Bitcoin Destekli Kredileri Keşfediyor

Goldman Sachs ve Diğer Wall Street Bankaları Bitcoin Destekli Kredileri Keşfediyor

CoinDesk, Goldman Sachs ve bir avuç diğer Wall Street bankasının teminat olarak bitcoin ile kurumsal nakit kredi vermenin yollarını araştırdığını bildirdi. Raporda, faaliyetle ilgilenen bir grup birinci sınıf ABD bankacılık kurumunun planlarına aşina olan üç kişi yer aldı.

Raporda, fikrin üçlü repo anlaşmalarını taklit etmek olduğu belirtildi. Üçüncü taraf bir aracının, teminatın velayetini alarak ve sözleşme şartlarına göre her bir tarafa nakit ve ilgili varlıkların uygun şekilde teslim edilmesini sağlayarak alıcı ve satıcı arasındaki işlemi kolaylaştırdığı bir geri alım sözleşmesi türüdür.

CoinDesk’e konuşan kişilerden biri, “Goldman, teminat ve üçlü repo karşılığında kredi vermek için onay almaya çalışıyordu” dedi. “Ve eğer bir tasfiye acenteleri varsa, o zaman Bitcoin bilançolarına dokunmadan sadece güvenli kredi verecekler.” dedi.

Büyük bir kurumsal ticaret firmasındanbaşka bir kişi, bazı bankaların kredi vermek için üçüncü bir taraf kullanacağını, diğerlerinin ise kendi bilançolarını kullanmayı planladığını söyledi.

İkinci kişinin bildirildiğine göre, “Muhtemelen yarım düzine büyük bankayla (bitcoin destekli krediler) hakkında konuştuk” dedi. “Bazıları önümüzdeki üç ila altı ay kategorisinde ve bazıları daha ileride. İlginç olan, bu bankalardan bazılarının kredi vermek için kendi bilançolarını kullanacak olmasıdır. Diğerleri bunu dışarıdan getirecek.” dedi.