Goldman Sachs ve KKR, Anchorage Digital’e 350 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

Goldman Sachs ve KKR, Anchorage Digital’e 350 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

Büyük kripto para bankalarından biri olan Anchorage Digital, yeni bir fonlama turunu başarıyla kapattı ve 3 milyar doların üzerine bir değere ulaştı.

Anchorage Digital, 15 Aralık’ta öz sermaye yatırım devi KKR liderliğindeki D serisi turda 350 milyon dolar topladığını duyurdu.

Duyuruya göre bu, KKR ilk kez kripto endüstrisindeki bir şirkete doğrudan öz sermayeye yatırımı yaptı. KKR yöneticilerinden Pederson, “Kurumsal yatırımcıların dijital varlıklara erişmesini sağlamada öncü olarak Anchorage, hem modern güvenlik hem de kullanılabilirliğin en iyi uygulamalarını birleştiren kurumsal düzeyde bir dijital varlık platformu oluşturdu.” Dedi.

Fonlama turu, Goldman Sachs yatırım bankası ve Sam Bankman-Fried’in kripto şirketi Alameda Research gibi şirketler de dahil olmak üzere hem geleneksel finans hem de kripto para birimi endüstrisinde çok sayıda yatırımcıyı içeriyordu. 

Diğer yatırımcılar arasında risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz, BlackRock, Blockchain Capital, Delta Blockchain Fund, PayPal ve Kraken yer alıyor.

Yeni finansman, Anchorage Digital‘in altyapısını ve ürün tekliflerini daha da genişletmesine ve çalışan sayısını artırmaya devam etmesine yardımcı olacak.

Anchorage Digital’in kurucu ortağı ve başkanı Diogo Monica, “Bu fon, Anchorage Digital’i hızla gelişen bu pazara yönelik benzeri görülmemiş kurumsal talebi karşılayacak şekilde konumlandırıyor.” Dedi.

Anchorage, Ocak 2021’de Amerika Birleşik Devletleri ulusal banka düzenleyicisi olan Para Birimi Denetçiliği Ofisi’nden tüzük alan ilk kripto şirketi oldu. Firma daha sonra Singapur’un egemen servet fonu GIC tarafından yönetilen bir C serisi turda 80 milyon dolar topladı.