Altcoin HaberleriHaberler

Goldman Sachs Ethereum’un Bitcoin’i Geçme Potansiyeline Sahip Olduğunu Söyledi

Yatırım bankası Goldman Sachs, ETH'nin artan popülaritesinin altını çizdi.

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), kısa süre önce önde gelen Amerikan yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs tarafından destek aldı.

New York merkezli yatırım bankası Salı günü yaptığı açıklamada, Ethereum’un artan popülaritesinin, onu en Bitcoin‘i sollamak için en büyük rakip haline getirdiğini belirtti.

Business Insider tarafından yayınlanan bir rapora göre , Ethereum, önümüzdeki dönemlerde baskın bir dijital değer deposu olarak Bitcoin’i geçebilir.

Ancak Goldman Sachs, Ethereum, Bitcoin, Binance Coin ve Cardano gibi farklı kripto para varlıkları arasındaki artan rekabetin büyük bir risk faktörü olduğunu da dile getiriyor.

[affiliate_news2 id=”3652″]

Şirkete göre Ethereum, akıllı sözleşme uygulamaları için en popüler geliştirme platformudur. Goldman Sachs‘in araştırma notunda bahsettiği kripto para birimleri arasındaki rekabet, bu aşamada ETH’nin güvenli liman olmasını engelleyen bir diğer risk faktörü.

Ethereum fiyat hareketi açısından, son 7 gün içinde önemli kazançlar elde etti. Şu anda ETH’nin 275 milyar dolardan fazla bir piyasa değeri ve yaklaşık %19‘luk bir piyasa hakimiyeti var.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu