Finans HaberleriHaberler

Goldman Sachs Bankası Kripto Para Çağını Resmen Başlattı

Banka, Perşembe günü kripto para işlem masası kurduğunu ve Bitcoin bağlantılı iki dijital varlığı başarılı bir şekilde alıp sattığını bildirdi.

Goldman Sachs bankası kripto para konusunda yaptığı açıklama ile Wall Street’de adeta yankı uyandırdı. Banka, Perşembe günü piyasa çalışanlarına, kripto para işlem masasının iki tür Bitcoin bağlantılı türevi başarıyla alıp sattığını bildirdi.

Kripto para işlem masası, firmanın küresel para birimleri ve gelişmekte olan piyasalar ekibinde yer alıyor. Kripto para ekibi Goldman ortağı Rajesh Venkataramani’ye rapor veriyor ve bankanın Mathew McDermott liderliğindeki genel dijital varlıklar çabası sonuç vermeye başlamış gibi görünüyor.

Reuters’ın bu senenin başlarında aktardığı bilgilere göre, sabit gelir ve hisse senedi ticareti yapan baskın bir küresel yatırım bankası olan Goldman Sachs, en az 2017 yılından beri bir Bitcoin ticaret masası oluşturmayı düşünüyordu. . Perşembe günü yapılan açıklama da, New York merkezli Goldman’ın kripto para ticaretine dahil olduğunu resmen kabul edilmiş oldu.

Goldman Sachs Bankası kripto para haber platformu üzerinde çalışıyor

Banka, CEO David Solomon liderliğinde Goldman Sachs Bankası kripto para ticaret birimlerinin teklifleri genişletmek için seçici bir şekilde işe alım yaparak pazardaki varlığını genişletmeyi amaçladığını söyledi.

Firma ek olarak, bu hafta müşteriler için en son kripto para birimi fiyatlarını ve haberleri sağlayan yeni bir yazılım sistemi başlattığını ifade etti.

Goldman ve rakip Morgan Stanley de dahil olmak üzere popüler bankalar, varlık yönetimi bölümlerindeki zengin müşterilere Bitcoin yatırımları sunma planlarını açıkladılar.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu