Bitcoin HaberleriHaberler

GoldenTree’nin Bitcoin Satın Aldığı Bildirildi

Bitcoin biriktiren büyük kurumların sayısı, GoldenTree'den gelen son örnekle artmaya devam ediyor.

45 milyar dolarlık bir varlık yönetimi devi olan GoldenTree Asset Management’ın, Bitcoin (BTC) satın aldığı bildirildi. Şirket, bu satın alma işlemi ile halihazırdaki mevcut stratejilerinden bazılarını çeşitlendirmeyi amaçlıyor.

20 yıldan fazla bir süre önce kurulan GoldenTree, merkezi New York’ta bulunan ve Londra, Singapur, Tokyo ve Sidney gibi birçok önemli finans kentinde ofisleri bulunan bir varlık yöneticisi olarka biliniyor.

[affiliate_news2 id=”4514″]

The Street tarafından yayınlanan bir rapora göre, kurum açıklanmayan bir miktarda Bitcoin satın alarak kripto para birimi endüstrisine giriş yaptı.

Kuruluşa yakın iki kaynağa atıfta bulunan haber, Bitcoin’i bilançoya koymanın “yıllardır yürüttüğü borç odaklı geniş stratejiler karışımı” için bir çeşitlendirici olarak çalışacağını belirtti.

Ayrıca, GoldenTree’nin kripto para birimi yatırımlarından sorumlu özel bir ekip kurmak için dahili görüşmeler yaptığı bildiriliyor. GoldenTree ile Bitcoin’e sıcak bakan büyük varlık yöneticilerinin sayısı artmaya devam ediyor.

Başka bir Wall Street devi olan Stone Ridge, kripto para birimini çeşitlendirilmiş alternatif fonlarına eklemek için başvuruda bulundu. Bu eğilim, İsrailli şirket Altshuler Shaham’ın Grayscale Bitcoin Trust aracılığıyla BTC satın almasıyla ABD dışına da yayıldı.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu