Gizlilik Odaklı Kripto Para Birimi DASH’e Yakından Bakış

Gizlilik Odaklı Kripto Para Birimi DASH’e Yakından Bakış

Dash coin yine bugünlerde çok araştırılan coinler arasına girmeyi başardı. Popüler kripto para birimi çok yoğun bir şekilde talep görüyor ve gerçekten de birçok kişi tarafından alınmaya başlandı.

Peki Dash (DASH) nedir? İşlem ücreti gerçekten de oldukça düşük olan ve rahat bir şekilde alım – satım yapılabilecek kripto paralardan bir tanesidir.

Tamamıyla açık kaynaklı bir kripto paradır ve bu özelliği de şeffaflık olarak algılanabilir. Böylesi çeşitli özelliklere sahip olması nedeniyle piyasa da ilgi görmeyi başarmaktadır.

Dash, herhangi bir merkezi otoriteye ihtiyaç duymadan, dünyanın herhangi bir yerinde, hızlı, kolay ve oldukça çok düşük maliyetli ödemeler yapabilmeyi mümkün hale getiren bir dijital para birimidir.

Dash(DASH) Tercih Edilmeli Mi?

Dash uzun süredir piyasada faaliyet gösteren popüler kripto para projelerinden bir tanaesidir. Tabi ki de Bitcoin gibi patlamalar yaptığı söylenemez.

Ancak uzun vadeli düşünüldüğü takdir de görülecektir ki Dash, alım satım yapmak için en uygun para birimlerinden bir tanesidir.

Bu bağlamda bakıldığında Neden Dash(DASH) Tercih Edilmeli sorusuna yönelik olarak birçok cevap ortaya koymak mümkün olacaktır.

Bunların yanında belki de Bitcoin ve Ethereum ile birlikte 3. sıraya bile koyulabilir ve genel olarak oldukça talep görmektedir. Haliyle tercih edilmesi hem mantıklı hem de doğal olacaktır.

Dashcoin genel olarak özellikleri bakımından daima farklılıklara sahip olmayı amaçlayan kripto para birimlerinin başında gelmektedir.

Bitcoin madenciliğindeki Proof of Strike algoritmasının Dash için farklılaştırılmış ve özelleştirilmiş hali olan Dashcoin X11 algoritması ile bu işlem yapılabilir. Yani Dashcoin madenciliği de gayet mümkün ve işlevlidir. Genel itibariyle bakıldığında Dash(DASH) nedir sorusuna yönelik bu cevaplar verilebilir.