Haberler

Gıpta Ofis’in Borsa İstanbul’da süreç göreceği tarih aşikâr oldu

Investing.com – Geçen hafta halka arz kademesinde talep toplama sürecini tamamlayan Gıpta Ofis Kırtasiye ve Promosyon Eserleri İmalat Sanayi A.Ş.’nin hisselerinin Borsa İstanbul’da süreç görmeye başlayacağı tarih duyuruldu. 

Kamuyu Aydınlatma Platformuna yapılan açıklamada Gıpta Ofis Kırtasiye’nin sermayesini temsil eden 132 milyon TL nominal kıymetli hisseleri Kotasyon Yönergesi’nin 8’inci hususu çerçevesinde kota alındı. 

Halka arz edilen 40 milyon TL nominal bedelli şirket hisseleri 14 Eylül 2023 tarihinden itibaren Yıldız Pazar’da süreç görmeye başlayacak. Hisseler, “GIPTA.E” koduyla ve hisse başına 20,90 TL baz fiyat ile süreçlere başlayacak. İlgili sırada azamî buyruk kıymeti 1.000.000 TL olarak belirlendi.

Gıpta Ofis Kırtasiye halka arzına ağır bir iştirak gerçekleşirken 3.364.933 yatırımcıya hisse dağıtımı gerçekleşti. Bu yatırımcılar ortasında arz edilen 40 milyon lot hissenin %70’i 3.364.768 kişisel yatırımcıya dağıtılırken %30’u, 165 kurumsal yatırımcıya dağıtıldı.

Borsa İstanbul’da halka arz sürecinde bu hafta 3 şirket, hisse satışı gerçekleştirecek. Bu şirketler ortasında Reeder Teknoloji 13 – 15 Eylül, Hat-San Gemi ve Adra Gayrimenkul ise 14 – 15 Eylül tarihleri ortasında talep toplama faaliyetini gerçekleştirecek.

Kaynak: Investing TR

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu