Gensler, Kripto Gözetimi Konusunda Tavsiyeler Almak İçin Senato Yardımcısını Göreve Getiriyor

Gensler, Kripto Gözetimi Konusunda Tavsiyeler Almak İçin Senato Yardımcısını Göreve Getiriyor

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler Perşembe günü yaptığı açıklamada, kıdemli Senato yardımcısı Corey Frayer‘ın kripto ile ilgili konularda kıdemli danışman olarak görev yapacağını duyurdu.

Perşembe günü bir basın açıklamasında, ABD menkul kıymetler düzenleyicisi Frayer‘in çalışmasını “kripto varlıklarının gözetimi ile ilgili SEC politika oluşturma ve kurumlar arası çalışma” odaklı olarak çerçeveledi. Bloomberg bu ayın başlarında Frayer’ın görev için aday olduğunu bildirmişti.

SEC’e katılmadan önce Frayer, Senatör Sherrod Brown‘a bağlı Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Senato Komitesi’nde kıdemli personel olarak çalıştı. Bundan önce, Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nde Maxine Waters‘ın kıdemli danışmanı olarak görev yaptı.

Gensler kısa bir açıklamada, “Corey, Phil, Jenny ve Jorge olağanüstü deneyime sahip” dedi. “Politika, uygulama ve ajans operasyonları konusundaki değerli danışmanlarına şimdiden güvenmeye başladım ve SEC’in misyonunu yerine getirmek için birlikte çalışmaya devam etmeyi dört gözle bekliyorum.” dedi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Ekonomist Alex Krüger Gelecekten Ümitli

Gensler, Nisan ayında göreve başladı ve o zamandan beri SEC için yüksek profilli bir düzenleyici alan olarak kripto ve dijital varlıkları kurmaya çalıştı. Eylül ayında, kriptoyu “kamu politikası çerçevesine” getirmek istediğini söyledi.