Genesis, NFT’ler İçin Kurumsal Riskten Korunma ve Likidite Ürünlerini Araştırıyor

Genesis, NFT’ler İçin Kurumsal Riskten Korunma ve Likidite Ürünlerini Araştırıyor

Genesis Global, hızla büyüyen kripto pazarının bir köşesinde, büyük tüccarların ihtiyaçlarını karşılamak için kendi platformunu oluşturmak istediğini doğrularken, takas edilemeyen tokenler (NFT) için kurumsal pazar kaynamaya devam ediyor.

Geçen yıl 100 milyar dolarlık spot kripto ticareti yapan firma, dördüncü çeyrek raporunda şu anda belirli müşteriler adına “küratörlü NFT teminatı” bulunduğunu söyledi. Gerçekten de, devam eden makro güdümlü bozgun ortasında NFT’lerin daha geniş kripto pazarındaki benzersiz rolünü açıklayan çok fazla makale yazıldı. Likit tokenler yılın başından beri fiyatlarının düştüğünü görürken, NFT’lerin taban fiyatı ve OpenSea gibi pazarlardaki hacimler yükseldi.

Yeni kurumsal ürünlerin tanıtımı bu fenomeni güçlendirebilir.

Piyasadaki bir ticaret uzmanı, “Her zaman piyasada olan büyük bir balina grubu olduğu oldukça açık, ancak yatırım yaptıkları şey sürekli değişiyor. Hiç kimse kışı atlatmak için stabilcoinleri tercih etmez.” dedi.

Genesis’in yeni kurumsal platformuna gelince, Genesis, “NFT girişim fonlarının son zamanlardaki yüksek profilli artışları arasında hem likidite hem de riskten korunma gereksinimlerini” ele almak için bir hedef olarak hizmet edeceğini umuyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Propy, ABD’de ilk gayrimenkul destekli NFT’leri piyasaya sürdü

Genesis, “Bu pazar hala başlangıç aşamasındayken, kurumsal benimsemenin artmaya devam edeceğine ve NFT’lere ve metaverse ekosistemlerine yönelik iştahın hem kurumsal hem de ana akım izleyiciler arasında hızla gelişmeye devam edeceğine inanıyoruz.” dedi.

NFT hacimleri yılın başından bu yana arttı ve OpenSea toplamda 3,5 milyar doları aşan bir ciroyla rekor kırdı.