HaberlerKripto Para Haberleri

Gemini, Kripto Para Saklama Projesi Shard X’i Satın Aldı

Gemini, açıklanmayan bir tutar karşılığında kripto saklama girişimi Shard X'i satın aldı.

Kripto para borsası Gemini, kripto para saklama hizmetleri sunan Shard X’i satın aldığını duyurdu. Şirket, daha önce de Nifty Gateway ve Blockrize’ı satın almıştı. Bu, Gemini tarafından yapılan 3. satın alma işlemi oldu.

Firmanın Shard X‘i satın almak için ne kadar ödeme yaptığı ise açıklanmadı. Çarşamba günü duyuruyu yapan Gemini, Shard X’in çok taraflı hesaplama (MPC) teknolojisinin müşteri varlıklarını transfer etme hızını artırmaya yardımcı olacağını söyledi.

Gemini Operasyonel Direktörü Noah Perlman, konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Shard X’in MPC teknolojisini Gemini’nin gözetimine entegre etmek, mevcut hızlı para çekme, DeFi staking ile etkileşime girme veya dijital varlıkların daha verimli bir şekilde aktarılması talebini karşılamamızı sağlıyor.”

MPC, hızlı ve son derece güvenli bir şifreleme teknolojisidir. MPC’de, özel anahtarlar hiçbir zaman tam olarak oluşturulmaz. MPC, özel anahtarları parçalara ayırır ve bir işlemi gerçekleştirmek için bunları çeşitli taraflar arasında dağıtır.

Özellikle Shard X‘in teknolojisi, Entrust nShield donanım güvenlik modülleri (HSM’ler) üzerinde MPC teknolojisini kullanıyor.

Perlman, anlaşmanın finansal şartlarını açıklamayı reddetti. Ancak anlaşmanın, birleşme ve satın almalara odaklanan bir iç strateji ekibi tarafından önerildiğini söyledi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu