Faydalı BilgilerHaberler

Gem Coin Nedir?

Gem projeleri tanıyalım

Hepimizin bildiği  ve son dönemde bir hayli popüler olmuş,yeni yatırımcının iştahını kabartan cinsten kar ettiren projeleri sizler  için araştırdık.

Bu projeler ufak çaplı borsalarda listelenmeden önce, bulundukları altyapının desteklediği dex ağlarında ön satış benzeri sadece online cüzdanınızın import edilmesi ile alım satımı olan veya yine bu ufak çaplı dediğimiz ve bünyesinde gem projelerin yoğunlukta olduğu tokenlerin olduğu alanlarda anlaşma şartlarına bağlı olarak ön satış yada alım satımı sağlanmaktadır.

Bu projeler kural olmamak ile birlikte boğa döneminin zirvelerinde piyasaya çıkarak ,boğa döneminde beklediği kar marjını alamayan kullanıcıların odak noktasındadır. 10 binden fazla coin olan bir market yapısı içinde her kullanıcı 100x 20x gibi kazanç hayalleri ile bu projelere yatırım yapabiliyor.

Bunları cazip kılan ise ilk çıkış döneminde yatırımcılarına ciddi kazanç sağlayan alt yapısı olmayan fakat çok takipçili hesaplar veya ünlü kişiler tarafından konu edinilen ve hayal edemediniz katlar şeklinde yükselen projelerdir.

Gem sözlük anlamı bakımında elmas altın benzeri bir yapı ile nitelendirilmiş olsa da, kripto para piyasalarında durum her zaman böyle olmayacaktır.

Kripto para piyasalarında birkaç kişinin yan yana gelerek Eth BSC vb altyapıları kullanarak token üretimi yapması sonucunda sadece market masrafları yada pr için ayırdıkları bütçeler ile dolaylı olarak ilk kullanıcıya iletirler. Son dönemde hayvan isimleri ile rüştünü ispat etmeye çalışan gem projeler boğa döneminin de olumlu yanları ile aşırı talep gören bir dönemden geçmiştir.

Dönemden geçmiştir dedik çünkü, herhangi bir alt yapısı olmayan ve sadece çok takipçili gruplar hesaplar analistler sanatçılar gibi kullanıcının güvenini kazanmış ve bu projelerin popüler olduğu dönemde bir kaç projeden kar etme sonucunda , kullanıcılar altyapısı olan sağlam ve majör tokenlerden kazandıklarının bir kısmını bu projelerde değerlendirmiştir.

Bu projeler büyük borsalara girmeden önce el altı dediğimiz küçük borsalar ve walletiniz ile kontak kurulan dex yapılarında işlem yapmanız mümkün. Burada dikkat etmemiz gereken ise projenin cüzdan sahipleri projenin ekibi vizyonu ve proje için yeterli alt yapıya sahip olup olmadıklarıdır. Yeterli alt yapıya ve vizyona sahip olmayan projeler sadece ekip üyelerinin kazanacağı tarzda marketing yapıp projeyi sonlandırma yada kendi haline bırakmaları sonucunda ciddi zararlar elde edebilirsiniz.

Coin ilk çıktığında kayma değeri vs yüksek tutulmuştur. Normalde bu değer Slippage Tolerance olarak geçer.
Kayma değeri şu mantıkla çalışır: Örneğin, 1000 dolar yatırdığınız ve coinin yüzde 10 kayma değeri mevcut.
1000 dolardan yüzde 10 keser ve bunun yarısını coinde bekleyenlere belli zamanda  dağıtabilir.
Diğer 5 i de ana kasaya atabilir. Yani yatırır yatırmaz aslında 900 dolarınız vardır ve 2x yaparsa 1800d dolara tekabül eder.

Bir kaç ay önce yüksek kazanç sağlayan projelerin bugünkü durumlarını

https://poocoin.app/ tokenlerin ilk çıkış alanlarından biri olan siteden araştırabilirsiniz.

Bu projeler sizlerin bildiği gibi cmc yada coingecko ya girmeden önce bu alanlarda ufak çaplı pr ve marketing yapılıp kapalı kapılar ardında kullanıcı ve hacim toplamaktadır.

[affiliate_news2 id=”3639″]

Sizler bu projeleri ancak ve ancak ismi bilinen veya popüler olan bir borsaya girdiğinde duyabilirsiniz ve zaten proje borsa aşamasına geldiğinde 20 kattan fazla yapmış oluyor ve doğal olarak borsaya girdikleri anda yüksek talep görüp yeni bir coin gibi talep artışı sağlanabiliyor, market fiyatından daha altta inen ve artık düşmez dediğiniz alanlardan bile 20 kat düşüyor ise bir düşünmek gerekir hangi fiyattan alındı ve satılıyor, herkesin parası kazancı bizler için değerli bu sebep ile projelere yatırım yaparken yeterli araştırmaları yapmanız ve yatırım enstrümanlarındaki riskleri bilerek işlem yapmanız gerekir. Aksi haldemaddi hasarın yanında manevî bir çöküntü yaşayabilirsiniz.

Bazı projelerin isimlerini ekliyoruz yukarıdaki linkten ilk ve son fiyat kontrolü yaparak ne demek istediğimizi anlayacaksınız,bunlardan 1 yada 2 sinden kazandığınız sahte bir projeye denk gelmeniz sonucunda tüm emekleriniz heba olabilir.

  • Hamstercoin
  • Pitbull
  • Cougar
  • Dogefinans
  • Steakbank
  • Safemara
  • Gem furyasını başlatan projelerden
  • Safemon
  • Busy
  • Hokk

Bunlar gibi bir çok proje sayılabilir bazıları güzel kazanç sağlamış isede bir çoğu değerini koruyamamıştır,bu tarz projelere yatırım yaparken üzülmeyecek kadar yatırım yapmak daha sağlıklı olacaktır.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu