Faydalı BilgilerHaberler

Geleceğin En İyi 6 Blockchain Mesleği

Blockchain alanında geleceğin en iyi 6 mesleğine bir göz atın.

Sağlık, finans, turizm ve imalat gibi pek çok sektörden şirketler Blockchain teknolojisinin avantajlarından yararlanmak için sıraya girdi. Durum böyle olunca da Blockhain konusunda yetenekli kişiler için daha kârlı kariyer seçenekleri ortaya çıkmaya başladı. Şimdi firmaların en çok aradığı Blockchain mesleklerine bir göz atalım.

Blockchain Proje Yöneticisi

Pek çok şirket Blockchain alanında yeni projeler yaratmak ve bunu kendi sistemlerine entegre etmek için bir Blockchain geliştirme firmasına ihtiyaç duymaktadır. Müşteri sayıları arttıkça, proje yöneticilerin bu projeleri kolaylaştırması gerekiyor. Bu meslek dalında uzmanlar Blockchain projesinin yürütülmesini planlamak ve denetlemekle görevlidir.

Blockchain Geliştiricisi

Blockchain geliştiricileri bu alandaki en iyi kariyer fırsatına sahip kişilerdir denilebilir. Firmalar, verimliliği arttırmak için Blockchain teknolojisini kullanmadan önce geliştiricilerin gerekli platformları oluşturması gerekiyor. Blockchain geliştiricileri için gerekli olan beceriler ise bir hayli fazla diyebiliriz. Bunlardan başlıcaları Microsoft SQL Server, Visual Studio, .NET, MVC, AJAX, SQL, C, C ++, C #, Javascript, Node.js, JQuery, SOAP, REST, FTP, HTML, XML, XSLT, XCOD, Nöral ağlar, Regresyon, Çevik Scrum ve MYSQL olarak sıralanabilir.

Blockchain Kalite Mühendisi

Blockchain kalite mühendisleri, manuel testler, gösterge panoları, otomasyon çerçeveleri ve testleri gibi geliştirme ortamındaki tüm kalite alanlarından sorumludur. Bu meslek dalı QA otomatik test standartlarını geliştirmek, uygulamak ve sürdürmekle beraber karmaşık Blockchain projelerinin planlanmasını ve teslimini kapsamaktadır.

Blockchain Yasal Danışmanı

Blockchain teknolojileri alanında çalışmalar yapan pek çok yasal danışman/avukat, ICO‘ları nasıl yapılandıracağı ve yöneteceği konusunda tavsiyeler isteyen şirketlerden çok fazla çağrı aldıklarını bildiriyor. Teknolojinin her geçen gün gelişmesi ile bu projelere rehberlik edecek profesyonellere duyulan ihtiyaç giderek artıyor.

Blockchain Tasarımcısı

Şirketler Blockchain alanındaki hizmetlerini sunmak ve tanıtmak için web sitesine ihtiyaç duyarlar. Blockchain tasarımcısı da tamda bu noktada devreye giriyor. Bu tasarımcılar öncelikle mükemmel iletişim becerilerine sahip olmalı ve içerik, operasyon ve pazarlama ekipleriyle düzenli bir şekilde çalışabilmelidir. Blockchain tasarımcısına örnek bir ilan olarak, hem mobil hem de web uygulamalarında çalışacak Sketch, PS ve Figma ile UI tasarımı yaratabilecek tasarımcı ilanlarını gösterebiliriz.

Blockchain Mühendisi

Yapılan araştırmalara göre her bir Blockchain geliştiricisi veya mühendisi için kurumsal şirketler tarafından yayınlanan 14 açık iş ilanı olduğu belirtildi. Bu uzmanlar, Blockchain kullanan şirketler için dijital çözümler yaratmaktan sorumludur. Mühendisler, firmaların Blockchain teknoloji ihtiyaçlarını araştırarak bu ihtiyaçları karşılayacak uygulamaları oluşturmalıdır. Bu meslek dalı için gereklilikler ise Java, Hyperledger Fabric, Ripple, Solidity, Python, Bitcoin, Oracle Identity ve erişim yönetimi çözümleri olarak belirtiliyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu