HaberlerKripto Para Haberleri

Gazprom, En İyi Golcüye NFT Kupası Verecek

Bu yaz Avrupa'nın uluslararası futbol şampiyonasında en iyi golü atan oyuncuya Gazprom tarafından özel bir ödül verilecek

Rusya’nın en büyük doğal gaz şirketi olarak bilinen Gazprom UEFA ile sponsorluk anlaşmasına imza attı. Avrupa futbolunun yönetim organı UEFA ve turnuvanın sponsoru Gazprom, en iyi golü atan oyuncuya bir NFT kupası sunma girişimine başladı.

UEFA ve Gazprom Sponsorluk Anlaşması 3 Yıl Daha Uzatıldı

Aslına bakacak olursak şirket daha öncede UEFA’nın sponsorluğunu yapmıştı. Bu sponsorluk 3 sene daha uzatıldı ve ardından eşsiz ödülün duyurusu yapıldı.

Anlaşma, iki Avrupa milli futbol takımı finalinin yanı sıra Avrupa’nın en prestijli profesyonel futbol kulübü turnuvası olan Şampiyonlar Ligi’ni kapsıyor.

Gazprom'dan NFT Kupasını Almak için Euro Futbol Şampiyonasında En İyi Golcü Oyuncu

Değiştirilemez yapıdaki dijital varlıklar (NFT) Saint Petersburg’daki ünlü bir Rus sanatçının orijinal bir sanat eserini temsil edecek.

Rusya’nın en büyük ikinci şehri, Avrupa’daki bir düzine farklı şehirde oynanacak olan UEFA Euro 2020‘de toplam 51 maçın yedisine ev sahipliği yapacak. Turnuva geçtiğimiz yıl Covid-19 krizi nedeniyle ertelendi ancak unvanını korudu.

Gazprom yetkilileri, “Sanat eseri, bir NFT belirteci oluşturmanın temeli haline gelen 3D animasyonlu videoya taranacak” dedi.

Turnuvanın adı, oyuncuların isimleri ve futbol için dostluk programının anahtar değerleri, şirketin detaylandırdığı NFT’ye kodlanacak.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu