Altcoin HaberleriHaberler

New York Times Makalesi Memecoinlerin Derinlerine İniyor

Gazeteci David Segal, memecoinleirn gizli dünyası hakkında açıklayıcı bir makale yayınlandı.

Gazeteci David Segal’e göre memecoinler olarak da bilinen Hypecoin’ler, yalnızca spekülasyonları ve fiyatları yönlendirmek için yaratılan, yaratıcılarına ve ilk yatırımcılara çok para kazandıran çok az veya hiç gerçek değeri olmayan tokenlerdir.

Makale, tokenlerin ve piyasadaki rollerinin sert bir eleştirisiyle başlıyor. Segal, “Bu tokenlerin büyük çoğunluğu birkaç hafta içinde değersiz hale gelecek. Öte yandan geliştiriciler, on binlerce dolar, bazen çok daha fazlasını kazanabilir, ”diye yazdı.

Makaledeki ilk dikkat çeken noktalardan biri, bir hypecoin yaratmanın şaşırtıcı derecede düşük maliyetli olması denilebilir. Segal, bastığı 21 milyon IdiotCoin için 300 ABD Doları ücret ödemesine rağmen, şunları söyledi:

“Amaç, bir yutturmaca para yaratmanın uzmanlık gerektirmediğini ve birçoğunun dayanıksız ve tehlikeli olduğunu göstermekti.”

Segal, makalede, hypecoin alanında kazananlara örnekler verdi; örneğin, Bonfire adlı yatırım yaptığı bir dijital paranın “parabolik” hale gelmesiyle 30.000 ABD Dolarını bir gecede 1,4 milyon ABD Dolarına çeviren 31 yaşındaki İngiliz dişçilik öğrencisi gibi.

Segal, IdiotCoin’i piyasaya sürmeye çalışmanın tüm deneyimini yaşamak için, dijital paranın tanıtımını yapmak için 1.000 ABD Doları daha harcadı. Dört kişi IdiotCoin’in lansman gününde toplam 73 token satın aldı.

Segal, topluluk karşısında şaşkın kalmasına rağmen, bu süreçte kimsenin herhangi bir maddi zarara uğramamasından memnun olarak makaleyi sonlandırdı.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla altcoin haberi için: Altcoin Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu