HaberlerKripto Para Haberleri

GateHub, Litecoin (LTC) İçin Destek Ekliyor

Blockchain varlıkları için bir platform olan GateHub, Litecoin için destek eklediğini duyurdu.

Ripple ödeme protokolü üzerinde çalışan blockchain varlıkları için bir platform olan GateHub, 2 Haziran 2021’den itibaren Litecoin için destek ekleyeceğini ve LTC’yi listeleyeceğini duyurdu.

Gatehub, XRPL destekli borsada para yatırma, çekme ve alım satım işlemleri için LTC’yi tam olarak destekleyecek.  Ek olarak LTC, USD, EUR ve diğer kripto para birimlerinin desteğiyle alım satım için kullanılabilir.

GateHub’da listelenen Litecoin

Litecoin, normal bir kripto para birimi gibi GateHub’da tam olarak desteklenecek. Kullanıcılar, fonları cüzdanlarına yönlendirecek bir para yatırma adresi oluşturabilecekler. 

LTC gönderme, GateHub’a ait cüzdanlar aracılığıyla yapılmaktadır. Daha da önemlisi, kullanıcılar, GateHub’ın ticaret uygulaması aracılığıyla XRPL’de GateHub tarafından desteklenen herhangi bir para birimiyle LTC’yi değiştirebilecekler .

Litecoin’in Özellikleri

Litecoin, 2011 senesinde Charle Lee tarafından başlatılan açık kaynaklı bir yazılım projesi olarak hayata geçirilmişti. LTC, Bitcoin gibi iş kanıtı kullanır, ancak blok süresi üretimi azalır, maksimum arz artar ve farklı bir karma algoritma kullanır (SHA-256 yerine scrypt).

İlk olarak Litecoin , “L” ile başlayan adresleri kullandı. SegWit’in uygulanmasının ardından , Bitcoin de SegWit’ten sonra 3 adres kullandığı için kafa karıştırıcı olan yeni adres formatı “3” ile başladı. 

Litecoin bu konuda bir düzenleme yaptı ve bugün Litecoin SegWit adresleri “M” ile başlıyor. Kullanıcılar para yatırmak için M-adreslerini kullanacak, L ve M-adreslerine para çekme desteklenecek.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu