HaberlerKripto Para Haberleri

Gambler’s Pick’in Araştırmasına Göre Z Kuşağının Geleneksel Yatırımlar Yerine Kripto Paralara Yatırım Yapma Olasılığı Daha Yüksek

Gambler's Pick tarafından yayınlanan yakın tarihli bir araştırma, Z kuşağının kripto para birimlerine yatırım yapma olasılıklarının daha yüksek olduğunu ortaya çıkardı.

Gambler’s Pick tarafından yayınlanan yakın tarihli bir araştırma, Z kuşağının hisse senetleri gibi geleneksel sistemlere yatırım yapma olasılığının daha düşük olduğunu ve kripto para birimlerine yatırım yapma olasılığının daha yüksek olduğunu ortaya çıkardı.

Z Kuşağının Kripto Para Birimlerine ve Meme Sistemlerine Yatırım Yapma olasılığı Daha Yüksek

Gamblerspick.com web portalı, Nisan ayının sonunda, Z kuşağının yatırım tercihlerini vurgulayan bir çalışma yayınladı.

Gambler’s Pick anketi, Z kuşağının geleneksel hisse senetleri yerine kripto para birimlerine ve NFT’lere yatırım yapmaya daha yatkın olduğunu belirtiyor.

Bazı önemli bulgular, Z kuşağının kolektifleri sevdiğini ancak yine de spor ayakkabı ve kıyafet gibi şeylere yatırım yapma olasılığının daha yüksek olduğunu kaydetti.

İlginç bir şekilde, Z kuşağının neden kripto paralara yatırım yaptıklarına dikkat çekildi. Gelen cevaplarda ise kurumlara karşı mücadele etmekten ve bir harekete katılmaktan bahsettiler.

Gambler’s Pick araştırmacıları yaptıkları açıklamada şunları söyledi:

”Daha yaşlı katılımcılar yatırımlarında biraz daha güvenli olmayı tercih etme eğilimindeydiler”

Gambler’s Pick, Z kuşağının hisse senedi temelleri yerine Reddit, sosyal medya, aile ve arkadaşlardan “ipuçları ve görüşler” almayı tercih edeceğini söyledi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu