G. Koreli Lambda265, B Serisi Finansman Turunda 60 Milyon Dolar Topladı ve 300 Milyon Dolarlık Bir Değere Ulaştı

G. Koreli Lambda265, B Serisi Finansman Turunda 60 Milyon Dolar Topladı ve 300 Milyon Dolarlık Bir Değere Ulaştı

Güney Koreli kripto para borsa operatörü Dunamu’nun blok zinciri kolu olan Lambda265, Çarşamba günü yapılan bir basın açıklamasına göre, 60 milyon dolarlık (71 milyar KRW) B Serisi finansman turunu kapattı ve 300 milyon dolarlık bir değere ulaştı.

Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre elde edilen fonlar 3.300 kurumsal müşteri tarafından kullanılan hizmet olarak blok zinciri (BaaS) ürünlerine yatırım yapmak için kullanacak.

Firmanın amiral gemisi platformu Luniverse, şirketlerin blok zinciri sistemleri oluşturmasına ve yönetmesine yardımcı oluyor.

Yetkililer tarafından yapılan basın açıklamasında, şirketin yeni yatırımcıları olan Shinhan Venture Capital, Daelim, KB Investments ve SBI Investments’ın da Lambda265’in BaaS ürünlerini kullandığı belirtildi.

Sahibi Dunamu’nun yanı sıra Hanhwa Systems, Chong Kun Dang, Yanolja, VTI Partners ve DSC Investments da B serisi finansman turuna katıldı.

Bunun yanında Dunamu, Güney Kore’nin en büyük kripto borsalarından biri olan Upbit’i işletiyor. Şirketin Web sitesine göre, Lambda 265 Şubat ayında A Serisi finansman turunda 15 milyon dolar toplamıştı.

Bu son finansman turu, beklentilerin üzerinde gerçekleşti ve Dunamu şirketinin değerini tam 300 milyon dolara kadar çıkardı.

Aktarılan bilgilere göre firma topladığı parayı çalışan sayısını yükseltmek ve projeyi daha da genişletmek için kullanmayı düşünüyor.