HaberlerKripto Para Haberleri

Dijital Bankacılık Hizmeti Sunan FV Bank, Fireblocks İle Ortaklığını Duyurdu

FV Bank, altyapı ortağı olarak diğer dijital varlık saklama şirketi Fireblocks'u seçti.

Dijital varlık bankası olarak faaliyet gösteren FV Bank, resmi web sitesi üzerinden yaptığı duyurdu güvenliği sağlamak için Fireblocks ile yeni bir ortaklık yaptığını söyledi.

Merkezi San Juan, Porto Riko’da bulunan dijital banka, MPC tabanlı cüzdan ve ağ altyapısı için bir dijital varlık saklama platformu olan Fireblocks’tan destek alacak.

Kuruluşun yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre Fireblocks’un altyapısı, FV Bank‘ın çevrimiçi sistemlerine sorunsuz bir şekilde entegre edilecek.

Bu, FV Bank‘ın ölçeklendirmesini, geliştirmesini ve hizmet tekliflerine yeni ürünler eklemesini sağlayacak bir gelişme olarak nitelendirildi. FV Bank’ın CEO’su ve kurucu ortağı Miles Paschini, konu hakkında şunları söyledi:

Fireblocks’un cüzdan altyapısını seçmek, düzenlenmiş bir uluslararası bankadan çığır açan bir teklifi güvenli ve hızlı bir şekilde dağıtmamızı sağlayacağı için bize rekabet avantajı sağlıyor.

Paschini açıklamalarının devamında, “Ayrıca, yönetim altındaki müşterilerimizin varlıkları üzerinde sigorta sağlamayı taahhüt ediyoruz. Fireblocks’un güvenli altyapısı, sigortacıların güvenini kazanarak piyasaya banka düzeyinde bir çözüm sunmamızı sağladı.” dedi.

Bu arada, Fireblocks yöneticileri de yeni ortaklıkla ilgili heyecanlarını dile getirdiler. Şirket CEO’su Michael Shaulov, “FV Bank’ın Fireblocks platformunu entegre etmesi, dijital varlıkların benimsenmesini arttırma çabamıza bizi bir adım daha yaklaştırıyor” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu