HaberlerKripto Para Haberleri

Futu Holdings Uluslararası Müşteriler için Kripto Para Ticaretini Başlatacak

Çinli bir çevrimiçi aracılık platformu olan Futu Holdings 2021'in ikinci yarısında yeni hizmetleri başlatmayı planlıyor.

Çinli bir çevrimiçi aracılık platformu olan Futu Holdings tam 14 milyon küresel kullanıcıya sahip. Şirket, 2021’in ikinci yarısında uluslararası pazarlarda kripto alım satım hizmetlerini başlatmayı planlıyor.

Futu’nun kıdemli başkan yardımcısı Robin Li Xu, Amerika Birleşik Devletleri, Singapur ve Hong Kong’da dijital para hizmetleri için gerekli lisans başvurularına başladıklarını açıkladı.

Başkan yardımcısı Xu, lisansların özellikleri ve şirketin sunmayı planladığı hizmetin detayları hakkında bilgi vermedi.

Şirket ek olarak, dijital paralarla ilgili hizmetlerin hiç birinin yerel Çin pazarlarında başlatılmayacağını vurguladı. Xu konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

”Kesin olarak bildiğimiz bir şey var ki, o da Çin kullanıcılarına dijital para ticareti hizmetleri sunmayacağımızdır”

Açıklama, Çin hükümetinin kripto para birimi işlemlerinin yasadışı doğası hakkında ülkenin bankacılık ve internet birliği ile birlikte en son attığı adımlardan sonra geldi.

Çin’in kripto paralara dair kısıtlama ve düzenleme söylemleri 2017‘de sık sık dile getiriliyordu. Fakat her ne olursa olsun ülkede dijital para ticareti devam etti.

Futu Holdings Hızla Büyüyen Bir Çin Yatırım Girişimi

Futu Holdings, pek çok kişi tarafından Robinhood’un Çin versiyonu olarak görülüyor. Şirketin büyüme hızı tahminleri bir hayli aştı.

Futu, 2021 yılının ilk çeyreğinde yıllık % 349,4 artışla 283,6 milyon Dolar büyüme kaydetti. Ticaret hacminin 289 milyar dolara yükseldiği 2021’in ilk üç ayında hanesine 273.000 net ödeme yapan müşteri ekledi.

Futu Holdings’in yeni müşterilerinin %70‘i Hong Kong, Singapur ve diğer denizaşırı pazarlardan eklendi ve bu da kripto para hizmetine başlama kararını güçlendirdi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu