HaberlerKripto Para Haberleri

Amerikan Futbolu Yıldızı Tom Brady Kripto Para Borsası FTX’in Hissedarı Oluyor

Futbol yıldızı Tom Brady, kripto para borsası FTX'te hisse senedi alıyor

FTX kripto para ve türev borsası opsiyonlar, volatilite ürünleri ve kaldıraçlı tokenler dahil olmak üzere yenilikçi ürünler sunan bir şirket olarak faaliyet gösteriyor.

Amerikan futbolu yıldızı Tom Brady‘nin, kripto borsası FTX’in marka elçisi olarak atandığı belirtildi. Bu anlaşmanın bir parçası olarak Brady, şirkette hissedar olacak.

Brady’nin NFT endüstrisini desteklediği de biliniyordu. Ünlü yıldızın FTX’teki payı bilinmiyor. FTX, şu ana kadar konu hakkında herhangi bir açıklama yapmadı.

FTX, Brady’nin yanı sıra, Brezilyalı model ve aktivist Gisele Bündchen ile de ortaklık kurdu. Bündchen’de FTX’in hissedarı olacak ve FTX’in çevresel ve sosyal inisiyatif danışmanı olarak görev yapacak.

Brady, marka elçisi olarak çeşitli girişimler yoluyla tüm FTX markalarını yeni bir kitleye tanıtmaktan sorumlu olurken, Bündchen şirketin hayırsever yönlerine odaklanacak. 

Yedi kez Super Bowl Şampiyonluğu yaşayan Tom Brady ayrıca Autograph adlı bir NFT platformunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor

FTX, Tanıtım İçin Büyük Yatırımlar Yapıyor

Geçen yıl Blockfolio’yu 150 milyon dolara satın alan FTX, Brady ve Bündchen’in de kripto para birimlerine yatırım yapmak için Blockfolio hesaplarını açtıklarını söyledi .

Bu yılın başlarında FTX kripto para ve türev borsası, Miami Heat basketbol takımıyla Heat’in stadyumunun adını “FTX Arena” olarak değiştirmek için 135 milyon dolarlık bir anlaşma yaptı

Şirket, bu ay benzer bir anlaşmada, profesyonel bir e-spor takımının adını TSM‘den TSM FTX‘e değiştirmek için de tam 210 milyon dolar harcadı.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu